Erişebilirlik eğitimi

Erişilebilirlik çalışmalarında kamu kaynaklarının daha verimli kullanılmasına ve erişilebilirlik konusunda farkındalık oluşturmasına yönelik olarak Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Latif Gürkan Kaya ile Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından 11.07.2018 tarihinde 09:00-13:00 saatleri arasında İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda “Erişilebilirlik Eğitimi” düzenlendiği açıklandı;

Eğitime; panelistlerin dışında sivil toplum kuruluşları temsilcileri, tüm kamu kurum ve kuruluşlarından Mimar, Mühendis, Şehir Plancısı, Peyzaj Mimarı ve İnşaat Teknikerleri ile İl Müdürlüklerinden temsilciler katılmıştır. 60 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimin çok verimli olduğu, bundan sonraki Erişilebilirlik çalışmalarına yönelik olarak farkındalık oluşturduğu ve insan onuruna yakışır binalara, kaldırımlara, açık alanlara ulaşmada atılan ilk eğitim faaliyeti olduğu görüldü. 

İlde engelli vatandaşların hizmetlere daha verimli ulaşabilmesi amacıyla gösterdiği hassasiyet ve bu konudaki çalışmalara verdiği destekten dolayı Vali Hasan Şıldak’a  ilde yaşayan engelli vatandaşlar adına şükranlar sunuldu.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın