Gönül Sofrası’na ilk günden yoğun ilgi

 Burdur Belediyesinin geleneksel hale getirdiği Gönül Sofrası, Ramazan’ın ilk gününde Uzay Çatı altında kuruldu. Birçok Burdurlu’nun katıldığı iftar yemeğinin ardından büyükler Başkan Ercengiz’e taleplerini iletti, çocuklar Hacivat-Karagöz’ü izledi.

 Burdur Belediyesinin her Ramazan’da hayırseverlerin desteğiyle organize edip zengin fakir, genç yaşlı demeden Burdurlular’ı aynı yemekte buluşturan Gönül Sofrasının ilk durağı Uzay Çatı’ydı. Konak ve Özgür Mahalleleri için yapılmasına rağmen şehir merkezinde olduğu için birçok Burdurlu’nun katıldığı iftar yemeğinin ardından Ramazan geleneğini yansıtan çeşitli gösteriler ve ortaoyunlar sahnelendi. Oruçların açılmasının ardından vatandaşlar sorunlarını ve taleplerini tek tek Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e anlatırken, çocuklar da sahnelenen oyunları keyifle izlediler.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada Ramazan Ayının hayırlara vesile olmasını dileyip, “Mübaret olsun Bizim 5 yıldır gelenek haline getirdiğimiz gönül sofralarına katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bugün ekmek yetmemiş o yüzden hepinizden özür diliyorum. Bu durum vatandaşlarımızın gönül sofralarımıza verdiği desteğin en büyük göstergesi. Bizim gönül soframızda gönlü zengin olan hiçbir yurttaşımız karnı aç olarak kalkmayacak.” dedi.

Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın