Ramazan’ın ilk iftarı şehit aileleri ve gazilerle

Ramazan’ın ilk gününde şehit aileleri ve gaziler için organize edilen iftar yemeğinde konuşan Vali Vekili Balcıoğlu, “Ramazan’ın bir önceki günü Filistin’de müslüman dostlarımız çok acı olaylarla karşılaşmış olsalarda, hiçbir zaman gelecekten ümidimizi kesmiyoruz.” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Ramazan ayının ilk gününde şehit aileleri ve gazileri MAKÜ Avşar Han’da düzenlenen iftar yemeğinde ağırladı. Yemekte Vali Vekili Ali Nazım Balcıoğlu başta olmak üzere kurum müdürleri şehit ailelerini ve gazileri yalnız bırakmadılar.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Avşarhan’da düzenlenen İftar Programına başta Vali Vekili Ali Nazım Balcıoğlu olmak üzere Garnizon Komutanı Hakan Tutucu, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, Burdur Merkez ve İlçelerinde yaşayan Şehit Aileleri ile Gaziler katıldı. Yapılan iftarın ardından İl Müftüsü Hıdır Bayrak tarafından dua okundu.

Vali Vekili Balcıoğlu iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, “Şehit Ailelerimiz, Gazilerimiz ve Aileleri ile Ramazanın ilk iftarında bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ümit ediyorum ki; Ramazan Ayı bütün İslam Alemine, milletimize ve insanlığa hayırlar getirir. Her ne kadar Ramazan’ın bir önceki günü Filistin’de müslüman dostlarımız çok acı olaylarla karşılaşmış olsalarda, hiçbir zaman gelecekten ümidimizi kesmiyoruz.

Hepimizin bilgidiği üzere, Ortaasya’nın bozkurlarından kopup Anadolu’ya yerleştikten sonra hep bu topraklar kanla sulanmıştır, bu toprakların vatan olması uğruna şehitler vermişiz. O tarihten bu günlere gazilerimiz olmuş. Dünyanın başka bir ucundaki milletlerin de özgürlük ve bağımsızlık içinde yaşaması için de barış gücü olarak gidip şehit ve gazi olarak gelenlerimiz var. Kore’de olduğu gibi Afrin’de de barış için şehit olan askerlerimiz var. Bu vesile ile vatanımız uğruna canlarını veren Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimizi de rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.

Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın