Başarı engel tanımıyor

Bahçeşehir Koleji “Master6” Projeleri kapsamında ağırladıkları bedensel engelli İbrahim Uysal Bedensel Engelliler Bilek Güreşi’nde Dünya Avrupa birincisi oldu. Bedensel engelli  2010 yılında başladığı sporculuk hayatında, kısa zamanda büyük başarılar elde etti. Bahçeşehir Koleji Beden Eğitimi Öğretmeni Barış Ayaz’ın öğrencisi İbrahim Uysal birçok spor dalında ülkemizi temsil etti ve şampiyonluklar kazandı. İbrahim Uysal  yüzmede de Uluslararası Türkiye birincisi oldu. Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takım Oyuncusu İbrahim Uysal antrenmanlarına ara vermeden çalışmakta. 

Antrenör Barış Ayaz öğrencisi İbrahim Uysal hakkındaki konuşmasında;

“İstanbul’da çalıştığım zamanlarda İbrahim benim öğrencimdi. Çok çalıştı. Azimli bir öğrencimdi. 2010’da tanıştık. İlk başta yüzmeden korkuyordu. Bu korkusunu yendik. Baketbol ve bilek güreşlerinde de şampiyonluklar elde etti. Bu başarılarından dolayı kendini tebrik ediyorum.” Değerlendirmesi yaptı,

Antrenör Barış Ayaz’ın destekleriyle bu başarıları elde ettiğini söyleyen Milli Takım Oyuncusu İbrahim Uysal;

“Aslen Kastamonuluyum. 2015’ten beri bilek güreşiyle uğraşıyorum. 2010’da Barış Hoca’nın yanına gitmiştim ameliyat olduğum süreçte. Havuzdan çok korkuyordum. Barış Hoca’nın güleryüzlülüğüyle, çalışmalarıyla Uluslararası ve Dünya Şampiyonluğunu elde ettim. Hastalığım yürüme bozukluğu. Doğuştan. Anne karnında tansiyon hastalığı nedeniyle oluyor. Yüzde elli görülen bir hastalık. Birçok çeşidi var. Yürüme bozukluğu, kaslarda eklem ağrıları gibi. Benimda yürüme bozukluğu üç yaşından sonra oldu. Spora 2010’ yüzme ve daha sonra basketbola başladım. Tekerlekli sandalyeyi kullandığı için kolları kuvvetlendi. Ondan sonra basketbola başladım. Bedensel Engelliler Milli Takımındayım. Ben sporda madalyalar alıyorsam hepsi Barış Ayaz Hocam’ın sayesindi. Başarılamayacak hiçbir şey yok.” Dedi.

Hatice Dursun  

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın