Mehmet Akif’in anıları anlatıldı

MAKÜ’ye bağlı Mehmet Akif Ersoy Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Burdur Gıda, Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen ‘Gençliğin Dilinden Akif’ isimli tiyatro ve şiir gecesi’nde sahne alan öğrenciler, Milli Şairimizi anlattılar. Program MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda düzenlendi.

MAKÜ’ye bağlı Mehmet Akif Ersoy Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Burdur Gıda, Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen ‘Gençliğin Dilinden Akif’ isimli tiyatro ve şiir gecesi’nde sahne alan öğrenciler, Milli Şairimizin anılarını anlattılar. Gecede Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi BESYO Müdürü Doç. Dr. Kadir Pepe, Akif’in sporcu yönünü anlattı.

Kadir Pepe, “Mehmet Akif, ele avuca sığmayan, başarılı ama haşarı bir çocuktu. Gençliği de çocukluğu gibi güçlü, enerjikti. Kısbet giyip güreş tutan, İstanbul Boğazını yüzerek geçen, taş ve gülle atan, ata binen, yürüyüşlere çıkan bir gençti.” deyip, Akif’in nasıl bir Türk gençliği istediğini açıkladı.

Programda sahne alan öğrenciler, şiirler okuyup Mehmet Akif Ersoy’un yaşamından bazı kesitleri, yaşanmış olaylarını, anılarını anlattılar.

Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın