Rektör Korkmaz yeni öğrencileri otogarda karşıladı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesini kazanıp, kayıt yaptırmak için gelen öğrenciler, Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz tarafından karşılandı. Bir süre öğrenci ve aileleriyle sohbet eden Korkmaz, kahvaltı ikramında da bulundu.

YGS ve LYS Sınavlarının ardından tercihlerini Burdur’da bulunan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden yana kullanan öğrenciler, kayıt için şehrimize gelmeye başladılar. Aileleriyle geldikleri Burdur’da hem kayıtları hemde konaklamayı çözmek isteyen öğrencileri Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz karşıladı.
Farklı şehirlerden otobüslerle gelen öğrenciler ve ailelerini sabahın erken saatlerinde terminalde karşılayan Rektör Korkmaz, çay ve kahvaltı ikramlarında bulundu. İkramların ardından bir süre öğrenci ve aileleriyle sohbet eden Korkmaz, kurulan standta Burdur ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi hakkında bilgi verip, tanıtım broşürleri dağıttı. Terminale kurulan MAKÜ Standında bilgi alan öğrenciler, otobüslerle ücretsiz olarak kampüse ulaştırıldı.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin farklı illerinden üniversite okumak için Burdur’a gelen öğrenciler olduğunu belirtip, kayıt döneminde öğrenci ve ailelerini karşılayıp, ailelerin çocuklarını Burdur’a daha güvende bırakıp ayrılmalarını, öğrencilerinde kolay uyum sağlamalarını amaçlayarak, küçük bir karşılama yaptıklarını vurguladı.

Ülkenin dört bir yanından kayıt için öğrencilerin Burdur’a geldiklerini belirten MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz “ilk defa bir yere gitmenin tedirginliğini üniversite yıllarımda bende yaşadım. Biz Ünviersite olarak 3 yıldır burada en azından öğrencilerimizi karşılayarak uyum sağlamalarına yardımcı olmak bakımından sembolik bir çalışmada olsa önemli olduğunu düşünüyoruz. Üniversitenin öğrencisiyle bütünleşmesinin, öğrenciye ve eğitime bakışını ortaya koymanın önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin kuruluşunu tamamlamak üzere olan bir üniviersite olduğunu dile getiren Korkmaz “Üniversitemiz, paydaşları arasında en hızlı büyüyen ve kampüs üniversitesi olma noktasına gelen bir üniversite. Öğrencisine odaklanmış, şehirle bütünleşmiş bir üniversite” dedi.
Rektör Korkmaz, “Üniversitemizin öğrencisiyle bütünleşmesi, öğrencisine, eğitimine bakışını ortaya koymak bakımından güzel bir durum. Kayıtların bitişine kadar da buradayız. İnşallah düşünceleri olumlu bir noktaya taşımışızdır diye düşünüyorum.” deyip, her zaman öğrencilerin ilk günki gibi yanında olacaklarını aktardı.
Çocuğunu üniversiteke kayıt için gelen öğrenci velisi Vedat Güler, karşılamadan mutlu olduğunu ifade edip şaşırdıklarını ileterek, 10 saatlik bir yoldan geldiklerini, çocuklarını hocalarına güvenle emanet edeceklerini söyledi.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın