Temmuz ayı asayiş raporunda suçlar kabarık

Burdur Valiliğinden yayınlanan Temmuz Ayı Emniyet ve Asayiş Faaliyetleri duyurusunİlişkin Basın Duyurusunda,”Huzur kenti ilimizde geride bıraktığımız Temmuz ayı içerisinde, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından sorumluluk bölgelerinde vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla, toplum destekli kolluk anlayışı içerisinde emniyet ve asayiş hizmetlerine 7/24 aralıksız devam edilmiştir.” denildi;

Bu kapsamda Temmuz ayında İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde; (118) asayiş, (5) terör, (89) takibi gereken olay, (38) kabahat, (5) kaçakçılık, (72) Trafik ve (1) cezaevi olayı olmak üzere toplam (328) olaya müdahale edilmiş olup, bu olaylarda (270) şüpheli şahıs hakkında işlem yapılmış ve bu şahıslardan (3) kişi sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmış, (5) kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış,  (23) şahıs hakkında önleyici/koruyucu tedbir kararı verilmiş, (30) şahıs hakkında idari para cezası uygulanmış, (8) şahıs hakkında idari para cezası uygulanmak üzere ilgili kuruma gönderilmiştir.
 Jandarma trafik sorumluluk bölgesinde polis ve Jandarma Trafik Timlerince (7) ölümlü ve (65) yaralamalı olmak üzere toplam (72) trafik kazasına müdahale edilmiş, bu kazalarda (7) vatandaşımız hayatını kaybetmiş, (117) vatandaşımız ise yaralanmıştır.
 Dönem içerisinde yol kontrol ve aramaları ile diğer faaliyetlerde (8.077) şahıs ve aracın GBT sorgulaması yapılmış, çeşitli suçlardan dolayı aranan (30) şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edilmiştir.
Kaçakçılık ve asayiş olayları kapsamında aşağıdaki malzemeler ele geçirilerek şüpheliler hakkında gerekli yasal işlemler yapılmıştır.
 Ele Geçirilen Malzemeler:
(38) Gr Esrar,     
(75) Kök Kenevir,
(1) Gr Kenevir Tohumu,
(20) Adet Muhtelif Tarihi Eser,
(2) Adet Tabanca,
(2) Adet Av Tüfeği,
(3) Adet Kuru Sıkı Tabanca,
(1) Adet Tabanca Şarjörü,
(5) Adet 7,65 mm Tabanca Fişeği,
(3) Adet Muhtelif Kesici ve Delici Alet,
(2) Adet Bilgisayar,
(6) Adet Cep Telefonu,
(4) Adet Veri Depolama Cihazı,
(1) Adet Hassas Terazi 
Temmuz ayında İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde; kasten yaralama, taksirle yaralama, mala zarar verme, konut dokunulmazlığını ihlal, tehdit, hakaret, hırsızlık, cinsel taciz, terör, uyuşturucu, parada sahtecilik, güveni kötüye kullanma ve bilişim alanında işlenen suçlar olmak üzere toplam 548 olaya müdahale edilmiş olup, bu olaylarda 501 şahıs hakkında işlem yapılmıştır.
İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde Trafik ekiplerince (4) ölümlü, (143) yaralamalı ve (51 ) maddi hasarlı olmak üzere toplam (198) trafik kazasına müdahale edilmiştir.
Dönem içerisinde yol kontrol ve aramaları ile diğer faaliyetlerde (19.089) şahıs ve (5645) araç sorgulaması yapılmış, yapılan GBT sorgulamasında çeşitli suçlardan dolayı aranan (121) şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edilmiş; ( 366) araç trafikten men edilmiş ve (1018) araç sürücüsüne de cezai işlem uygulanmıştır.
Kaçakçılık ve Asayiş olayları kapsamında (4046) Umuma Açık Yer Denetimi yapılmış, (10) iş yerine idari para cezası uygulanmış olup; yapılan denetimlerde aşağıdaki malzemeler ele geçirilerek şüpheliler hakkında gerekli yasal işlem yapılmıştır.
Ele Geçirilen Malzemeler:
(4) kök hint keneviri
(8.19) gr. Eroin
 (2) adet suboXone hap
(1) adet kurusıkı tabanca
(5) adet av tüfeği
(1) adet 7,65 tabanca
(2) adet sustalı bıçak

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın