Okul çağlarına kadar düşen uyuşturucu konusu çok önemli

Vali Şerif Yılmaz,ı Gölhisar İlçesi Programını bir dizi toplantılar ve inceleme ziyaretleri ile tamamladığı açıklamasıyla toplantı ziyaretler hakkında bilgi verildi;
Programı kapsamında geldiği Gölhisar ilçesinde bir dizi toplantılara katılan Vali Yılmaz, toplantıların ardından yeni modern binasında hizmet vermeye başlayan Gölhisar Devlet Hastanesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Hastaneyi gezerek yetkililerden bilgi alan Vali Yılmaz incelemeleri sırasında hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti Hastaneden memnuniyetlerini sordu.

İlçeden ayrılmadan son inceleme ziyaretini Yusufça Mahallesine gerçekleştiren Vali Yılmaz, seracılıkta hızlı adımlarla marka olma yolunda ilerleyen Gölhisar'ın toptancı halinde incelemelerde bulundu. Gölhisar'ın toptancı halini gezerek ürünlerini satan çiftçi ve tüccarlarla konuşan Vali Yılmaz, bu yılki verim, fiyat ve piyasa hakkında bilgi aldı. Tüccarlara ürünlerin gönderildiği yerleri soran Vali Yılmaz, yurt dışına ürün gönderiliyor olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.
Vali Yılmaz ziyaretleri öncesi katıldığı toplantılarda Gölhisar'ın köy ve mahalle muhtarları, eğitim idarecileri, okul aile birliği başkanları ve vatandaşlarla bir araya gelerek bazı önemli gördüğü hususları kendileriyle paylaştı. Uygulamaya yönelik bazı konularda talimatlarını yenileyerek hatırlatmalarda bulunan Vali Yılmaz konuşmasının ardından toplantılara katılanlara söz vererek talep ve sıkıntıları yerinde dinledi.
Muhtar arkadaşlarımızın dışarıdan gelen yabancılara, başta hırsızlık olayları olmak üzere dikkat etmelerini isteyen Vali Yılmaz, dışarıdan gelip mahallelerinde, köylerinde ikamet etmeye başlayan kişilerinde ikamet ve kimlik bildiriminde bulunmaları hususunu titizlikle takip etmeleri istedi.
Yaz ayı ve yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla artan hayvan hırsızlıklarına dikkat çeken Vali Yılmaz, bu tarz hırsızlıkların dışarıdan gelen yabancılar tarafından yapıldığını ifade ederek, dikkat çeken durumlarda şüphelileri güvenlik güçlerine zaman kaybetmeden bildirilmesini istedi. Ayrıca ilimiz genelinde tarihi ören yerlerinin çok olduğuna dikkat çekerek içeriden bazı vatandaşların destekleri ile kaçak kazıların yapıldığını bu konuyla ilgilide muhtarların güvenlik güçlerine yardımcı olmalarını istedi.
Köylerde, mahallelerde bizim bilmediğimiz, ulaşamadığımız yardım yapamadığımız muhtaç kişiler varsa Kaymakamlığa, sosyal yardımlaşma vakıflarına bildirmelerini isteyen Vali Yılmaz, özellikle kış aylarında yatacak yeri olmayanlara Sosyal Yardımlaşma Vakıfları aracılığıyla da otelde kalmalarını sağladıklarını ifade etti.
Özellikle son zamanlarda seralar da dahil olmak üzere kaçak kenevir ekimlerinin yapıldığını ifade eden Vali Yılmaz, esrar ve diğer uyuşturucu maddelerin ekimi olsun satımı olsun bu konuyla mücadele en çok üzerinde durduğumuz huşulardan bir tanesi Muhtarlarımızın bu konuda da şüpheli gördükleri durumları kolluk kuvvetlerine bildirmeleri önem arz ediyor. Umuma açık yerlerin kapanış saatleri, düğünlerde silah atılması, havai fişek yasağı gibi konulara dikkat çeken Vali Yılmaz, bu konularda arkadaşlarımız gerekli kontrolleri yapıyorlar uymayanlar hakkında gerekli işlemler yapılıyor. Muhtarlarımızda hassasiyet gösterirlerse seviniriz diyerek geçenlerde yine bir düğünde kaza kurşunuyla bir vatandaşın hayatını kaybetmesini örnek göstererek sevinç günlerimizi üzüntüye çevirmeyelim diyerek bu kötü alışkanlığı bitirmememiz lazım dedi.
Kermesleri yasakladığımız konusunda dedikodular yapılıyor diyen Vali Yılmaz, kermeslerle ilgili yasak söz konusu değil müracaat edilmesi durumunda belirlenen kriterler çerçevesinde bir günle sınırlı olmak şartıyla kermeslere izin veriliyor. Daha önceden Burdur merkezde özellikle bir ay boyunca süren kermesler olmuş, bu durum bölge esnafının ticaretini de zor durumda bırakıyor etkiliyor. Çünkü Kermesler Burdur'da yardım amaçlı değil kar amaçlı, gelir amaçlı, ticari faaliyete dönüştürülmüş bunun içinde bir günle sınırlayarak şartlarını belirledik ama işlerine gelmeyen bazı çevreler yasakladı olarak dedikodu üretiyorlar.
Kermes adı altında daha önceleri en fazla kimlerin bu işten para götürdüğünü de siz bizlerden daha iyi biliyorsunuz diyen Vali Yılmaz, riyakarlıkta, yalancılıkta üstüne olmayan FETÖ'nün bu kermeslerden topladıkları paraları kimlere götürdükleri, Amerika'da kimlerin seçim kampanyalarında kullandıklarını, hangi kiliselere yardım ettiklerini hepimiz gördük yaşadık. dedi.
Son günlerde, OHAL'le ilgili de OHAL Darbesi diye bir takım sözler ortalarda dolaşıyor. 15 Temmuz'a tiyatro diyenler, bu süreci sulandırmaya çalışanlar OHAL Darbesi diyerek yine ortalığı sulandırma gayreti içerisindeler. OHAL'in üzerinden bir yılı aşkın zaman geçti bu süre içerisinde hiçbir vatandaşımızın günlük yaşantısında değişiklik olmamıştır. Bu süreç sade ve sadece Terör örgütü mensupları için alınması gereken kararların hızlı bir şekilde uygulanması için kullanılmıştır. OHAL'i kullanma yetkisi bulunan ben dahil 81 il de OHAL'le ilgili bunların dışında hiçbir yetki kullanılmamıştır. Bu süreçten rahatsız olanlar 15 Temmuz'a tiyatro diyenler gitsinler Mahkemelerde oynanan tiyatroyu, riyakarlığı, yalanı orada görürler dedi.
BAL Ligine yükselen Gölhisar Sporu tebrik eden Vali Yılmaz, müsabakalar için ilimize gelecek olan takımlara gerekli ev sahipliğini iyi bir şekilde yapmalarını isteyerek bu konuda gerekli hassasiyeti hem oyuncular, hem yöneticiler, hemde Gölhisar'lılar olarak yerine getireceklerini inandığını vurguladı.
Taşıma merkezi okulların servis sıkıntılarıyla ilgili yaşanan hususları milli eğitim ve okul idarecilerinin takip etmesini isteyen Vali Yılmaz üç çocuk dahi olsa devletimiz bunu karşılıyor ücretini ödüyor ihale de o şekilde yapılıyor ama bazen duyuyoruz başka servise aktarmaların olduğu çocukların saatlerce beklediği veya çok erken gitmek zorunda kaldıkları bu konuda da gerekli takibi yapalım öğrencilerimiz mağdur olmasınlar dedi.
(Devamı 5'de)
(4 sayfadan devam)
Kışın okulların açık olduğu sürece düğünlere izin vermedik diyen Vali Yılmaz yazın tatilin başlaması ile birlikte okullarda düğün yapılmasına izin veriyoruz oda şundandır okul dönemlerinde okullara giren çıkanları bizim bilmemiz, görmemiz gerekiyor. Biraz öncede ifade ettim uyuşturucu konusu çok önemli ve hassas bir konu okul çağlarına kadar düştü bu illet. Bunun için biz okul dönemlerinde düğünleri yasakladık okul bölgelerini kontrolde tutabilmemiz amaçlı, çocukların okulda olmadığı yaz dönemlerinde okulların tatil olması ile birlikte de ödemenin kantinciye değil okul aile birliği yapılmak kaydıyla düğünlere izin veriyoruz. Onun dışında köylerimizde kullanılmayan okullar varsa bunları muhtarlıklarımıza kullanmaları için vereceğiz. Bununla ilgili de ister düğün salonu, ister muhtarlık binası, ister şahıslara kiralanması da söz konusu olabilir muhtarlarımız müracaat ederlerse kullanmaları için tahsis edeceğiz. Dedi.
Sıcak Asfalt çalışmaları ile ilgili ilerleyen günlerde Gölhisar'a seyyar asfalt plenti kuracaklarını belirten Vali Yılmaz, hızlı bir şekilde yapılan planlama doğrultusunda sıcak asfalt çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti. İl Özel İdare bünyesinde kurduğumuz asfalt plent tesisimiz ve kuracağımız seyyar plent tesisismizi milletimize hizmet için kurduk diyen Vali Yılmaz, bu devlet bizim şu belediye, şu il, şu köy, şu belde diye ayrımımız yok, amacımız kurulan bu tesislerin milletimize hizmet etmesidir dedi.
Gölhisar ilçesindeki mevcut okullar, okulların genel durumları talep ve ihtiyaçlarla ilgili bilgi alan Vali Yılmaz, 2017 – 2018 eğitim öğretim yılının başına kadar okullarda varsa devam eden tadilat çalışmalarının tamamlanması konusunda talimatını da yeniledi.
Vali Yılmaz konuşmasının ardından toplantıya katılanlara söz vererek talep ve isteklerini dinledi.
Toplantı sonrası Vali Yılmaz'a Gölhisar Fen Lisesi Okul Aile Birliği ve Öğretmenleri tarafından puzzle tablo, Gölhisar Spor Teknik Direktörü Hamit Öncü ve oyuncular tarafından Göhisar Spor atkısı hediye edildi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın