Sürücüler patlamaya hazır bomba gibi - 5.0 out of 5 based on 2 votes

Sürücüler patlamaya hazır bomba gibi

08 Ağu 2017
321 kez

Trafik sürücülerinde tahammülsüzlük aldı başını gidiyor. Neredeyse hergün trafikte kavgalar, tartışmalar yaşanıp kazalar oluyor. Bunların bir yenisi de geçtiğimiz günlerde Şehit Emeksiz Caddesi'nde yaşandı.

Aracıyla seyir halindeki bir sürücü Şehit Özpolat Caddesi'nden Şehit Emeksiz Caddesine dönerken, başka bir araç yolda o aracı sıkıştırıyor. Bunun üzerine araçlardan inen sürücüler sözlü münakaşaya girdiler. Tartışmanın ilerlemesiyle sürücülerden birisi, arabasındaki plastik jopu alarak diğer sürücüye "göz dağı" vermeye çalıştı. Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında kıyasıya tartışma yapan sürücüler, tartışmanın sonunda adeta rahatlayıp araçlarına binerek yollarına devam ettiler.
İşin ilginç olan kısmı da her iki sürücünün kendisini haklı, karşısındakini haksız görmesiydi. Nedense; ülkemizde araç kullanan bazı vatandaşlar, kendilerini gideceği yere ulaşmaya çalışan sürücü değil, "yolların tek hakimi" gibi gördükleri için, her defasında benzer tartışmalar yaşanmakta. Bu tartışmaların bazıları emniyette biterken, bazıları tatlıya bağlanıp kapanıyor.
Dileğimiz, sürücülerin trafikte kurallara uyarak daha dikkatli araç kullanmaları, başkalarının haklarına riayet etmeleri, gereksiz sürtüşmelere, tartışmalara ve kavgalara girmemeleri.

 

Ögeyi Oylayın
(2 oy)

Yorum yapın