Konuya ilişkin açıklama ile İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, Kaymakamlar, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Bölge ve İl Müdürlerinin katıldığı bilgisi verildi;
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yılmaz konuşmasının başında, İl Koordinasyon Kurulu toplantımızda alacağımız kararların ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum dedi.

2017 yılı yatırım programında 349 proje yer aldığını ifade eden Vali Yılmaz bu projelerin toplam bedeli 2 milyar 334 milyon 791 TL'dir. Önceki yıllarda yapılan harcama 526 milyon 808 bin 884 TL olup, bu yıl 2017 için 349 projeye 391 milyon 149 bin 70 TL ödenek ayrılmıştır. Bu ödeneğin 178 milyon 438 bin 418 TL'si harcanmış olup, nakdi gerçekleşme oranının % 46 olduğunu ifade etti.
Toplantının devamında yatırımcı kurumların bölge ve il müdürleri tarafından ilimizde devam eden yatırımlarla ilgili ayrıntılı olarak sunum yapıldı. Yatırımlarla ilgili sunumlarının ardından soru cevap bölümünde katılımcılar kendilerini ilgilendiren yatırımlarla ilgili talep ve isteklerini dile getirdiler.
Vali Yılmaz, toplantının sonunda 2017 yılı içerisinde yapılacak tüm bu yatırımların, hizmetlerin hayırlı olmasını temennisinde bulundu, tüm bu yatırımların gerçekleşmesi için emek veren çalışma arkadaşlarıma da başarılar dileyerek toplantıyı sonlandırdı.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın