Sancak, Türk silahlı kuvvetlerinin şeref timsali

Vali Şerif Yılmaz, Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanlığının Sancak ve Görev Teslim Törenine katıldı.
Binbaşı Maruf Kışlasında gerçekleşen törene Vali Şerif Yılmaz, Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanı Tuğgeneral Bülent Tuğrul, Antalya Garnizon ve 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Alb. Tahir Savran, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tayfun Dündar, İl Müftüsü Hıdır Bayrak ve rütbeli askerlerin katıldığı bilgisi verildi;

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende devir teslim yapacak Tank Alb. Cem Tuce ve Tank Albay Aytaç Tokçalar'ın özgeçmişleri okundu. Alb. Tokçalar sancağı devir eden Alb. Cem Tuce'ye görev süresince kullandığı komutanlık forsunu kendisine takdim etti.
Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanı Tuğgeneral Tuğrul törende yaptığı konuşmada, "Sancak, Türk silahlı kuvvetlerinin şeref timsalidir. Yüce Türk Milletinin, Türk Ordusunun şerefine emanet ettiği kutsal bir varlıktır. Türk Ordusu tarafından tarihi boyunca dünyaya örnek olacak şekilde sancağı korumuş, onu yüceltilmiş ve uğruna binlerce şehit verilmiştir.
Türk Silahlı Kuvvetlerindeki görev devir teslimleri büyük bir coşku içerisinde ve bir bayram havasında icra edilir. Görevini teslim eden komutanlar, yürüttükleri hizmetleri başarı ile tamamlamanın onurunu ve huzurunu, görevi teslim alanlar ise, bayrağı daha yukarı taşıma isteğinin gururunu yaşarlar.
Biraz önce sancak ve görev teslim törenini izlediğiniz Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Albay Cem Tuce görevini Albay Aytaç Tokçalar'a büyük bir gurur ve şerefle huzurlarımızda, hepimizin şahitliğinde teslim etti.
Konuklarımızın huzurunda sancağımızın altında yapılan bu törenle görevine başlayan yeni alay komutanımızın hepinize hayırlı ve uğurlu olmasını diler, bu vesileyle alay komutanlığı görevini teslim eden ve teslim alan arkadaşlarıma yeni görevlerinde ve bundan sonraki yaşamlarında aileler ile birlikte, başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim" dedi.
Tuğgeneral Tuğrul'un yaptığı konuşmanın ardından program, Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanlığının tören geçişi ile son buldu. Törenin ardından Askeri Gazinoda kokteyl verildi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın