15 Temmuz hain saldırısını milletimiz kararlılıkla püskürttü

Vali Şerif Yılmaz, İlçe ziyaretlerini Tefenni'de yaptığı toplantı ve incelemelerle sürdürdü. İlk olarak Tefenni Konferans Salonunda Muhtarlarla bir araya gelen Vali Yılmaz, geçtiğimiz yıl açılan Hacı Habib Ersoyol Kuran Kursu öğrencileriyle buluşup, yapımı tamamlanan spor salonunda incelemeler yaptı. Tefenni'de eğitim toplantısına da başkanlık eden Vali Yılmaz, malzeme desteği İl Özel İdaresi tarafından karşılanan Tefenni İlçe Merkezi asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Yılmaz, Yeşilköy'de hal açılışına katılıp, halkla görüşüp, taleplerini dinledi.

Vali Şerif Yılmaz'a Tefenni'deki inceleme gezisinde, Milletvekili Bayram Özçelik, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, Jandarma Komutanı Tayfun Dündar, Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz ve kamu kurum müdürleri eşlik ettiler.
Vali Yılmaz muhtarlarla yaptığı toplantıdaki konuşmasında;
Görev alanımız içinde ne olursa sevabı ve günahıda bizim boynumuzda olduğunun bilinmesi gerekir. Arkadaşlarımızında bu anlayışla çalışacağına inanıyorum
Ülkemiz çık büyük bir badire atlattı. İçerden ve dışarıdan yapılan hain saldırıyı milletimiz çok büyük bir kararlılıkla püskürttü. 15 Temmuz'da asker kıyafeti giymiş hainler, 17-25 aralık hakim cübbesi giymiş hainler tarafından gerçekleşti, ülkemizin ekonomisini bozmaya çalıştılar. Cumhurbaşkanımızın seferberlik çağrısıyla istihdam artırıldı, Burdur'da yılbaşından bu yana 3500 kişi bu seferberlikle işe alındı.
15 Temmuz'dan sonra meydanlarda FETÖ Terör örgütünün devletin her kademesinden temizleneceğini söyledik. Hiçbir masumun mağdur olmaması, hiçbir hainin de cezasız kalmaması için çalışıyoruz. Bunun için emniyet güçlerimiz ve yargımız titizlikle çalışıyor.
İbadet, ticaret ve ihanet şebekesinin ilk ayağı olan ibadet grubunda bir sıkıntı yok ticaret ve ihanet içinde olanlar kaçıyorlar. Bunların yakalanması için de gece gündüz çalışıyoruz. Bir kısmı yurtdışında sahiplerinin yanına, kime köpeklik yaptılarsa onun yanına gittiler. Bizim bu açıdan dikkatli olmamız gerekiyor. Muhtar arkadaşlarımızın dışardan gelenlerin kimlik bildirme kanununa göre bildirilmesi, kontrollerinin yapılması gerekiyor. Özellikle yaz sezonunda bu hareketlilik çok fazla, kaçanların saklayabileceği yerler oluyor bunlara dikkat edilmeli.
Kurban bayramı yaklaşıyor, bununla beraber de hayvan hırsızlıkları başlıyor. Dışarıdan gelen hırsızlar minibüsle, taksiyle gelip koyun keçi çalıp gidiyorlar.
Bölgemiz kültürel varlık açısından önemli şehirlerden birisi. Tarihi alanlarda kültürel varlıklar kaçak kazılarla açılmaya çalışılıyor. Bunların bir kısmı içerden, bir kısmı dışardan geliyor. Bu varlıklarımızı, Türkiye nin zenginliklerini biz Almanya dan Avrupa'dan paralarla getirdik. Bizim tarihi eserlerimizi Berlin'de ziyaret etmek zorunda kalıyoruz. Bunların engellenmesi içinde muhtarların bize yardımcı olması gerekiyor.
Ramazan'da yoğunlukla dilenciler vardı. Bir insan, bir vatandaşımız veya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan birisi burada yaşıyor ve ben açım diyorsa, onun karnını doyurmak bizim boynumuzun borcu, kışın otelde kalımı ve masrafları da karşılanıyor. Buna rağmen hala dileniyorsa bu ihtiyaçtan değil. Dilencilik, hırsızlık içinde bir yol. Ev ev dolaşıp kontrol ediyorlar.
Kışın okullarda düğünlere izin vermedik, yazın yapılabilmesi için izin verdik ama düğünleri kantincilere yaptırmayacaksınız. Gelirleri kantinci değil okul aile birliği alacak. Onun dışında kullanılmayan okul ve sağlık evleri doğru amaçlarla kullanılabilir.
OHAL'le ilgili hiçbir vatandaşımızın yaşamını kısıtlayacak bir karar, bir yasaklama yapmadık. OHAL'de FETÖ ve PKK soruşturmalarıyla ilgili devlet memurlarıyla ilgili olan kararlardır. Biz bunların dışında OHAL yetkisini hiç kullanmadık, kullanmayızda. Geçen yıl yünüm böğet töreninin OHAL'le yasaklandığına dair haberler yapıldı. Bu konuyu Burdur'daki gazeteci arkadaşlar bildiği için yapmadı ama dışarıya yaptırıldı. Bununda bilinmesi gerekiyor.
İçme suyu bizim için yoldan daha değerli, bunun için çalışmaları da yapıyoruz. Ama şebeke suyundan bahçe sulanıyorsa sıkıntı oluyor, kuraklıklar olduğu zaman su sıkıntısı çekiliyor. Bahçe sulamak için bütün kaynağımı oraya ayıramam. Nasıl tarla sularken birliklere, kooperatiflere para ödeniyorsa, bahçe içinde para ödenecek.
Toplantıda konuşan Milletvekili Bayram Özçelik;
"Hayat devam ediyor. Herkes üzerine düşen görevi layıkıyla yaparsa, yurdumuzu gelecek nesillere güzel bir şekilde taşırız. Köylerimizde elektrikle ilgili problemler olduğunu biliyoruz. Bununla ilgili sorunlar bize iletilirse, AKEDAŞ Genel Müdürü Burdur'a gelecek, sorunları ona ileteceğiz. Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanımız Berat Albayrak'ta bununla ilgili bir sistem kurdu. Milletvekillerinin illerindeki problemleri direk iletebileceği bir sistem kurdu, Şehrimizdeki bakanlığın çalışma alanında olan problemleri iletebiliyoruz." Değerlendirmesi yapadak vatandaşları bilgilendirdi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın