İhanete geçit vermedik cezasız kalmasına da izin vermeyeceğiz

Fettullahçı Teröristlerin darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga’nın alıkonulmasına ilişkin davada, 18 sanık ağırlaştırılmış müebbet ve 12’şer yıl, 5 sanık ise müebbet ve 10’ar yıl hapis cezasına çarptırıldı. Davayı, ilimiz Ak Parti Milletvekilleri FETÖ’nün Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek ve Bayram Özçelik’te izledi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga’nın alıkonulmasına ilişkin dava, Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesinin, Sincan Cezaevi kampüsü içindeki mahkeme salonunda görüldü. Davayı FETÖ’nün Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu üyesi milletvekilleri de izledi. Komisyon Başkanı Reşat Petek, davaya dair ilk açıklamasını sosyal medyadan yaptı. Petek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “FETÖ’cü Darbecilerin yargılandığı çatı davasında kahraman Şehitlerimizin aileleleri ve Gazilerimiz ile Ankara Sincan Ceza İnfaz Kurumu’ndayız. İhanete geçit vermedik, cezasız kalmasına da izin vermeyeceğiz. Bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağız.” sözlerini paylaştı.

FETÖ’nün Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek ve bazı milletvekillerinin de katılarak takip ettiği duruşmada, mahkeme heyeti davaya ilişkin kararını açıkladı. Sanıklar Mutlu Serkan Vurdem, Ertuğrul Yavuz, Yusuf Yiğit, Erkan Erol, Mahmut Gündoğdu, Haydar Aktaş, Burhan Özdil, Ali Hızlı, Süleyman Selek, Fevzi Şimşek, Adem Parlak, Burak Ercan, Mustafa Deyan, Servet Taşcı, Mennan Yeşilbaş, Selçuk Uçar, Yüksel Karatay, Osman Ertuğal, Yunus Emre Ceviz, Güven Kiper, Ömer Erarslan, Sebhetullah Demir ve Murat Sarı “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Bu sanıklara ayrıca “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 12’şer yıl hapis cezası verildi.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın