Jandarma Teşkilatının 178. Kuruluş yıldönümünde konuşan Komutan Dündar, ""Başarılarla dolu 178 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuştur" dedi.

Jandarma Teşkilatının 178. Kuruluş Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende Atatürk'e manevi huzurunda çelenk sunulmasıyla başlayan etkinlikler, Şehitlik ziyaretiyle devam etti. MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu'nda gerçekleşen programda ise Jandarma Teşkilatı tanıtılıp, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ayrıca MAKÜ Mehmetcik Kampüsü bahçesinde Köpek tim gösterisi yapıldı.
MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Jandarma Komutanı Tayfun Dündar, "Başarılarla dolu 178 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, ulusumuzun her zaman her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bütün güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azım ve kararlılığındayız." diyerek, Jandarma Teşkilatının halk için önemine vurgu yaptı.
Jandarma Teşkilatının 178. Kuruluş yıldönümü programı Cumhuriyet Meydanı'nda başladı. Atatürk'e manevi huzurunda çelenk sunan Jandarma Komutanı Tayfun Dündar, beraberindekilerle Şehitlik ziyaretinde de vatanın bölünmez bütünlüğü için canını veren aziz şehitlerimiz için dua okuyup, mezarları başına karanfiller bıraktı. MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu'nda devam eden programda ise Jandarma'nın 178 yıllık geçmişi anlatılıp, günün anısına düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Resim ve Fotoğraf sergisinin de açıldığı programda, köpek timleri gösterileriyle konukları büyüledi.
Başarılarla dolu 178 yıl
Vali Şerif Yılmaz, Garnizon Komutanı Cem Türe, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Burdur Barosu Başkanı Ramazan Gedik gibi isimlerle birlikte çok sayıda konuğun katıldığı programda konuşan Jandarma Komutanı Tayfun Dündar, "Başarılarla dolu 178 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, ulusumuzun her zaman her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bütün güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız." dedi.
Devletin halkla açılan penceresi
Konuşmasında "Jandarma, üstün vazife anlayışı, sarsılmak disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan topraklarımız üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti'nin gücü ve teminatı olmuştur. Kahramanca, canı pahasına her türlü zor koşullarda ve en zor arazi kesimlerinde teröristlerle mücadele harekatı icra eden Jandarma, Emniyet Teşkilatımız ve diğer kurum ve kuruluşlarla tam bir koordine içinde bağrından çıktığı milletinden aldığı destekle fedakarca görev yapmaktadır" diyen Jandarma Komutanı Dündar, jandarma teşkilatının yurdun her köşesinde, halkla iç içe olarak büyük bir özveri ve heyecanla görev yapan ve devletin halkla açılan penceresi konumunda olduğunu vurguladı.
Atatürk ilke ve inklaplarının ışığında, hukuk devletinin kurullarına uygun, vatandaşların hak ve özgürlüklerine saygılı, halkın memnuniyetini sağlayacak şekilde güvenlik hizmeti sunmayı benimsediklerini ifade eden Jandarma Komutanı Tayfun Dündar, "Jandarma teşkilatının ulaştığı bugünkü onurlu seviyede emek, gayret ve alın terleri bulunan saygıdeğer komutanlarımıza ve değerle mensuplarımıza müteşekkir olduğumuzu ifade etmek isterim. Bizlere bırakılan bu güçlü ve değerli mirastan dolayı Jandarma teşkilatı onları daima minnetle anacaktır" dedi.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın