Birlik Vakfı Öğrenci Yurdunda gerçekleşen İftar Programına Vali Şerif Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Ağır Ceza Reisi Mehmet Ali Yüce, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Siyasi Parti Temsilcileri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı açıklaması yapıldı;

Açılan oruçların ardından yapılan İftar sonrası, İl Müftüsü Hıdır Bayrak tarafından dua yapıldı. Sohbet ortamında devam eden programda Birlik Vakfı Burdur Şubesi Başkanı Sebahattin Akkaya, Birlik Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi Nasuh Boztepe ve Vali Şerif Yılmaz konuşma yaptılar.
Vali Yılmaz yaptığı konuşmada, "Geçen yıl geldiğimiz günlerdeydi, küçük bir salonda iftar yapmıştık. Burdur'daki ilk iftarlarımdan birisiydi. Bu sene daha geniş bir heyetle, hazurunla beraber iftarımızı yaptık.
Geçen gün karne dağıtım töreninde bir şey söyledim, merdiven altı din eğitimi ile ilgili çocuklarımızın özellikle yaz eğitimi ile beraber din eğitimlerinin sağlıklı yerlerden almaları gerektiği ile ilgili bir söz söyledim. Merdiven altı din eğitimine çocukları göndermeyin dedim. Bu şu demektir, yanlış anlaşılmaya meydan verilmemesi açısından söylemekte yarar var. İtikadı bozuk olanlardan din eğitimi alınmaz. Kur'an-ı Kerim'in emrini yok sayan bir adamdan eğitim alınmaz, asıl olan budur, Allaha inanmış Kur'an-ı Kerim'e sarılmış, sünnete inanan varsa ondan hiç bir sıkıtı olmaz. O ayrımı yapmamız lazım, onun için bunu söyledim.
İmam Hatip Okullarının, Orta okul kısmının kapatılarak, din derslerinin yasaklandığı, Kur'an kurslarının kapatıldığı dönemleri yaşadık. Özellikle 4+4+4 eğitim sistemine tekrar geçilmesiyle beraber Okullarda Kur'an Kerim ve Peygamber Efendimizin hayatı seçmeli ders haline geldi. Hala bunun farkında olmayıp bunu yapanlara beddua edenler var. Onun için FETÖ bu yönetimden rahatsız oldu. O da şundandır, daha öncede söyledim. Kendi uydurduğu din ile siyonistlerin istediği bir nesil yetiştirmeye çalıştılar. Taki Kur'an-ı Kerim okullarda okutulmaya başlandı, tekrar hafızlığın önü açıldı, Peygamberimizin hayatı okullarda öğretilmeye başlandı, bundan rahatsız oldular. Bugün darbe girişiminin altında yatan sebeplerinden biri de budur. Kendi uydurdukları din ile yeni bir din oluşturup bununla amel edecek olan bir neslin oluşmasına, bu neslinde kimlere hizmet edeceği bugün ortaya çıktı. Ben bu açıdan bu tip hizmetlerin özellikle herkesin sorumluluk alması gerektiğini bizim bunların içerisinde belli olan Kur'an-ı'mız var, sünnetimiz var, kurallarımız var. Bunlara uygun bir şekilde nesil yetişmesi içinde herkesin sorumluluk alması gerektiğini düşünüyorum. Taşeronlarla bu iş olmuyor. Taşeron değil sizler, bizler bu işe sahip çıkmamız gerekiyor. Ben bu vesile ile Birlik Vakfının da, birliğe katkısı olacak olan bir çalışması, iftarı olur diye düşünüyorum. Yaklaşan Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum" dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın