Vali Şerif Yılmaz'ın bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve toplantılara katılmak üzere Çavdır İlçesine yaptığı ziyaretle ilgili bilgi verildi. Vali Yalmaz'ın Çavdır'da Eğitim-Öğretim Yıl Sonu değerlendirme ve Muhtarlar toplantılarına katılıp, yapımı süren Hükümet Konağı ve Spor Salonu inşaatlarını gezerek, incelemeler yaptığı aktarıldı;
Programı kapsamında ilk olarak Çavdır İlçesi mahalle ve köy muhtarları ile toplantı yapan Vali Yılmaz, sonrasında Çavdır İlçesi Eğitim Öğretim Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısına katıldı. Toplantıların ardından yapımı devam eden Çavdır Hükümet Konağı ve yapımı tamamlanan Çavdır Kapalı Spor Salonunu gezerek incelemelerde bulunan Vali Yılmaz Kaymakam Abdullah Şahin ve yetkilileden bilgi aldı.
Vali Yılmaz'ı ilçeyi ziyaretinde Kaymakam Abdullah Şahin, Belediye Başkanı Mustafa Uysal, Söğüt Belediye Başkanı Salih Yavuz, Çavdır İlçe İdare Şube Başkanları, Çavdır İl Genel Meclis Üyeleri ve muhtarlar karşıladı.

VALİ YILMAZ MUHTARLARLA TOPLANTI YAPTI.
Çavdır'da ilk olarak Muhtarlarla bir araya gelen Vali Yılmaz, birtakım uygulamaya koyduğu hususları paylaştı. Bazı konularda muhtarlara talimatlarını aktaran Vali Yılmaz, konuşmasının sonunda Muhtarların talep ve isteklerini dinledi.
Önceliklerinin köylerin su sıkıntılarının giderilmesi olduğunu ifade eden Vali Yılmaz, bundan dolayı da gelen 1. dilim KÖYDES ödeneğini bu konuya ayırdıklarını ifade ederek Köylerin su sıkıntılarını yakından takip ettiklerini belirtti. Muhtarlardan su depolarının hijyen durumu ve klorlanmalarına dikkat edilmesini istedi. KÖYDES 2. dilim ödeneğinin gelmesi ile birlikte devam eden sıcak asfalt çalışmalarına hız vereceklerini ifade ederek, 3 yıl içerisinde il geneli köy grup yollarının sıcak asfalt çalışmalarını tamamlayacaklarını söyledi.
Muhtarlar'dan köylerine gelen yabancı kişilerin güvenlik güçlerine bildirilmesini isteyen Vali Şerif Yılmaz, yaz aylarının gelmesiyle birlikte hırsızlıkların çoğaldığını belirterek, genellikle bu hırsızlıkların dışarıdan gelen yabancılar tarafından yapıldığını vurguladı. Köylerde sıkça yaşanan hayvan hırsızlıkları başta olmak üzere, tarihi eser kaçakçılığı olsun bunların önüne geçilmesi açısından yabancı kişilerin vatandaşlarımız tarafından güvenlik güçlerine bildirilmesinin önemli olduğunun altını çizdi.
Umuma açık yerlerin kapanış saatleri, dilenciler, ramazan sonrası başlayacak düğünlerde silah atılmaması konusunda hassasiyet göstermelerini isteyen Vali Yılmaz, il genelinde havayi fişek atımının da yasak olduğunu ifade ederek Muhtarlardan bu konuları takip etmelerini istedi.
Kimsenin dilenmesine gerek olmadığını ifade eden Vali Yılmaz dilenenlerinde bu işi meslek haline getirdiklerini ifade ederek, Devletimizin muhtaç olan vatandaşlara yardım edebilecek güçte olduğunu vurgulayarak muhtarlardan Köylerde varsa muhtaç vatandaşlarımızın Kaymakamlıklara ve sosyal yardımlaşma vakıflarına bildirmelerini istedi.
Köylerde kenevir ekimiyle ilgili güvenlik güçlerimizin konuyu hassasiyetle takip ettiğini ifade eden Vali Yılmaz, muhtarlarında şüpheli durumları güvenlik güçlerine bildirmelerini istedi. Bu ekilen esrar kenevir bizim çocuklarımızın ailelerimizin geleceğini bitiriyor diyerek bunu eken insanların teröristten farkının olmadığını ifade etti.
Esnafın mağdur olmaması açısından kermeslerle ilgili düzenleme yaptıklarını ifade eden Vali Yılmaz, kermeslerin amacı dışında kullanılarak kar amaçlı kazanç kapısı olarak görüldüğünü bununda vergisini veren kira ödeyen esnafa zarar verdiğini ifade ederek, kermeslerde ticari malların değil el emeği ürünlerinin satılması, belirlenen şartların yerine getirilmesi halinde izin verilebileceğini söyledi.
Konuşmasının son bölümünde okulların kapanmasıyla birlikte tatile giren çocukların boşta zaman harcamak yerine dün itibariyle açılan yaz Ku'an Kurslarına ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün yaz spor okullarına yazılmalarını isteyen Vali Yılmaz bu konunun da vatandaşlarımıza duyurulmasını istedi.
VALİ ŞERİF YILMAZ BAŞKANLIĞINDA ÇAVDIR İLÇESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YIL SONU DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Muhtarlar Toplantısının ardından Vali Şerif Yılmaz'ın Başkanlığında, Çavdır İlçe Milli Eğitim İdarecileri, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanlarının katılımıyla Eğitim Öğretim Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
Toplantıda Çavdır İlçe Milli Eğitim Müdür Ahmet Acar tarafından, ilçenin genel eğitim durumu ile ilgili ayrıntılı bir sunum yapıldı. Sunumun ardından Vali Yılmaz bazı hususlarda ilçenin eğitim çalışanlarına talimatlarını aktardı.
Özellikle bağımlılıkla mücadele çalışmalarıyla ilgili kolluk görevlilerinin çalışma yaptığını belirten Vali Yılmaz, bu konuda okul aile birlikleri, öğretmenler ve idarecilerin birlikte hareket etmelerinin okul civarlarında kötü alışkanlıların önüne geçilmesi açısından önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca rehber öğretmenlerinde bu konuyu dikkatli bir şekilde takip etmelerini istedi.
Okullarda tatille birlikte yapılması gereken tadilatların planlanarak, okul açılıncaya kadar tamamlanmasını isteyen Vali Yılmaz, derslik başına düşen öğrenci sayısına bakıldığı zaman bu sayının ilçede 14'lerde olduğu belirterek, mevcut okulların yeterli olduğu, bundan sonra okullarımızın müşterek kullanbileceği sosyal alanların yapılmasına ağırlık vereceklerini ifade etti.
VALİ YILMAZ ÇAVDIR HÜKÜMET KONAĞI İNŞAATI VE TAMAMLANAN KAPALI SPOR SALONUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU
Vali Yılmaz katıldığı toplantıların ardından, yapımına devam edilen Çavdır Hükümet konağı inşaatında incelemelerde bulanarak Kaymakam Abdullah Şahin ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Hükümet Konağı inşaatındaki incelemelerinin ardından Çavdır Kapalı Spor Salonunu gezen Vali Yılmaz, salonun ilçe halkına hayırlı olmasını diledi.
Vali Yılmaz'a Çavdır ziyaretinde İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tayfun Dündar, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Genel Sekreter Servet Olpak, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk ve Kurum Müdürleri eşlik etti.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın