Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur-Isparta arasında bulunan 21 km uzunluğundaki yolun kısaltılması için yapılan çalışmalarda sona gelindiğini açıkladı;

Milletvekili Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik, yakından takip ettiği kamuoyunda "Dostluk Yolu" olarak adlandırılan Burdur-Isparta karayolu hakkında açıklamada bulundu.
Mevcut yolun 21 km olduğunu ifade ederek, yeni proje güzergahıyla birlikte yolun 6 km daha kısalacağını ifade eden Özçelik, " Güzergahın proje başlangıcı Askeri Köyü Kavşağı'nda başlayıp, Değirmendere Vadisi'nde 210 Metre Uzunluğunda, ayak yüksekliği 33 Metre olan viyadükle projelendirilmiştir. Proje çalışması 2016 yılı sonunda tamamlanarak, 2017 yılı yatırım programında yer almıştır. 1 ay içinde de ihaleye çıkarak yapımına başlanacaktır" dedi.
Milletvekili Özçelik, "Dostluk Yolu"nun çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Burdur ve Isparta halkının kaynaşmasından yana sosyal, kültürel ve ekonomik olarak beraber güçlenmesine vesile olacaktır. "dedi.
Isparta Milletvekilleri ile birlikte projenin takipçisi olduklarını belirten Bayram Özçelik ,projenin tamamlanmasıyla birlikte Burdur-Isparta arasının 15 dakikaya düşeceğini bildirdi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın