Çocuklar yaz tatilinde hem dini öğrenecek hem spor yapacak - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Çocuklar yaz tatilinde hem dini öğrenecek hem spor yapacak

Vali Şerif Yılmaz, Yaz Kur’an Kurslarına giden gençlere Ulucami’de düzenlenen programda hediyeler dağıttı. Öğrencilerin Yaz Kur’an kurslarıyla birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün 29 Haziran’da başlayacak Yaz Spor Kurslarına da ücretsiz gidebileceklerini hatırlatan Vali Yılmaz, velilere seslenerek, “Çocuklarımız yaz tatili boyunca Kur’an kurslarına giderek din ve güzel ahlak konusunda aldıkları eğitimlerin yanında, yaz spor kurslarında da enerjilerini atma, sportif alanda kendilerini geliştirme fırsatı bulurlar.” dedi.

Müftülüğün Ulucami’de düzenlediği programa katılan Vali Şerif Yılmaz, Yaz Kur’an kurslarına katılan öğrencilere tşörtle birlikte futbol ve voleybol topları hediye etti. Kur’an kurslarının başladığından haberi olmayan ebeveyinlere seslenen Vali Yılmaz, futbol ve voleybol toplarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün yaz spor kurslarına gidemeyecek öğrencilerin camilerdeki kurslardan sonra spor yapabilmeleri için hediye ettiklerini söyledi.
Hem din eğitimi hem sportif aktivite fırsatı
Vali Yılmaz, Ulucami’deki programda yaptığı konuşmada, “Ulucami yapıldığı günden bu yana hiç bu kadar kalabalık olmamıştır. Çocuklarımız camimizi şenlendirdi. Camiler cemaatle güzelleşir ama çocuklarla daha bir güzelleşiyor. Dünden itibaren yaz Kur’an kurslarımız başladı. İl genelinde hem erkek hem kız çocuklarımıza yönelik kurslarımız var. Yaz Kur’an kurslarımızın başladığını duymayanlar varsa, duyurmak istiyoruz. Okullar tatil olduktan sonra, yaz tatiline girinci çocuklarımızın hem dini eğitimlerini almaları, hem tatilde boş zamanlarını değerlendirmeleri hem de spor aktiviteleri yapmaları için kurslarımızı açtık. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün Yaz kurslarında yüzme hariç bütün kurslarımız ücretsiz. Sadece Şehit Akif Altay Ortaokulu’nda açılan kurs akşama kadar sürdüğü için öğle yemeği var, onda da belli bir ücret alınıyor, gerisi hep ücretsiz. Çocuklarımızın yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmeleri için Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından açılan Kur’an kurslarında dini eğitim ve güzel ahlak kursları veriliyor. Aynı zamanda Çocuklarımızın bu enerjilerini kullanmaları için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından açılan kurslarda spor yapma fırsatı bulunuyor. Spor kurslarına gelemeyen öğrencilerimiz için de Camilerimize voleybol ve futbol topu dağıtıyoruz. Çocuklarımız hem dini eğitim alacak, hem spor yapacak, hem kitap okuyacak.” dedi.
Sahte dindarların artık yeri yok
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürüğü tarafından organize edilen kursların 29 Haziran’da başlayacağını paylaşan Vali Yılmaz, “Çocuklarımız hangi spor dalına gitmek istiyorsa başvurularını yapsınlar. Kuran kurslarımızda dün başladı 19 Ağustos’a kadar devam edecek. Bugün itibariyle camilerde öğrenci sayımız 10 bin 341’e ulaştı. Bu artarak devam edecek. 2002 yılında Kur’an kurslarına giden öğrenci sayımız 470’di. Çocuklarımızın dini eğitim almaları, bu millete, devlete, bayrağa saygılı, sahip çıkacak imanlı nesiller yetiştirmek için yapılan değişikliklerle birlikte kurslarımıza sayılar artıyor.” deyip, Fettullahçı Terör Örgütü’yle ilgili de değerlendirmelerini paylaşıp, Cami Hocalarına seslenerek, “Size emanet edilen bu çocuklarımıza Kur’an, gerçekleriyle bire bir anlatılması gerekiyor. Bu ülkede birileri kendi uydurduğu dinle, nesiller yetiştirmeye çalıştı. Kur’an’dan, dinden uzak, Siyonizme uşaklık edecek olan, sözde din kisvesi adı altında ülkemize saldıranlar oldu. Artık onların yeri yok. Diyanet İşleri Başkanlığımızın koordinesinde çocuklarımız camilerde, görevli arkadaşlarımızla din eğitimlerini alacağına inanıyorum.” dedi.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın