Şehit cenazesinde askerlere büyük ayıp - 3.6 out of 5 based on 14 votes

Şehit cenazesinde askerlere büyük ayıp

Mardin’in Dargeçit İlçesi’nde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Onbaşı Hikmet Zengin’in cenazesinde yüzlerce kişi sağanak yağmura aldırış etmeden son görevlerini yaparken, kurum müdürleri otobüste oturmayı tercih ettikleri gibi, çamura saplanan otobüsü de tören için görevlendirilen askerlere ittirttiler.

Mardin’in Dargeçit İlçesi’nde vatanı için canı pahasına çatışmaya girerek, PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Burdurlu Uzman Onbaşı Hikmet Zengin’in Güneyyayla’daki cenaze töreni şiddetli yağmurun altında yapıldı. Köy mezarlığına defnedilen Şehidimize son görevini yapmak için yağmura aldırış etmeyen yüzlerce kişi törene katıldı.
Daha önce bütün programlara makam araçlarıyla gelen kurum müdürleri, Vali Şerif Yılmaz tarafından, ayrı ayrı gitmek yerine tek bir otobüsle gitmeleri yönünde talimat almışlardı. Buna uymak zorunda kalan müdürler, şehidimizin Güneyyayla’daki cenazesine de otobüsle geldiler.
Cenaze namazının ardından defnedilmesi için mezarlığa götürülen şehidin naaşına, yağmur ve çamur nedeniyle bazı müdürler eşlik etmeyip otobüse gitmeyi tercih ettiler. Bu yetmezmiş gibi bir de çamura saplanan otobüsü kendileri çıkarmak yerine, tören için görevli gelen askerlere ittirtterek yollarına devam ettiler.

Ögeyi Oylayın
(14 oy)

Yorum yapın