Burdur Belediyesi Hizmet Kampüsü açılışına katılmak üzere, Ankara'dan karayoluyla Burdur'a gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Sanayi Kavşağı'nda partililer tarafından karşılandı.
Daha sonra "Burdur Belediyesi Sultandere Hizmet Kampüsü" açılış törenine katılan Kılıçdaroğlu Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Milletvekili Mehmet Göker, İl Başkanı Barış Ayten ve diğer konuklarla birlikte, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri, Su İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü gibi birimlerin tek çatı altında toplandığı ve yaklaşık 6 milyon liraya mal olan hizmet kampüsünün açılış kurdelasını kesti.
Açılışı yapılan hizmetlerin içerisinde kışla düğün salonu, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Parkı, Şehit Polis Sıtkı Kara Trafik Eğitim Parkı da yer alıyor. Açılıştan sonra Atatürk Mahallesinde düzenlenen iftar yemeğinde,vatandaşlar ile iç içe bir arada olan CHP Genel Başkanı onlarla sohbet etti. İsteyenlerle birlikte resim çektirdi.

Toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, kentlinin huzur içinde yaşamak, parklarda çocuğuyla huzur içinde oynamak, koşmak istediğine ve bunun için de belediye başkanlarına büyük görev düştüğüne, belediye başkanlığının sorumluluklar karşısında dirayetli olması gerektiğine işaret eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu; "Belediye başkanlarının elbette sorunları vardır. Hele hele bir belediye başkanı CHP'li ise bunun dünya kadar sorunu vardır. Çünkü o günün 24 saatinde denetlenir, 'Acaba bir açığını bulup da bu belediye başkanını görevden alabilir miyiz' diye ama size sözüm söz, siz onurunuz ve gururunuzla çalıştığınız sürece hiç kimse size dokunamaz. Siz yeter ki vatandaştan aldığınız her kuruşun hesabını vatandaşa verin. Belediye başkanları aynı zamanda toplum için önder olan ve toplumun unutmaması gereken kişiler için de hizmet üretir. parklara şehitlerin, gazilerin adının verilmesi önemli" dedi

Konuşmasında teröre değinerek,"Teröre hepimizin net, açık bir karşı duruş sergilememiz lazım. 30, 35 yıldır bu millet terörden çok çekti, çok acılar yaşadık. Küçük çocuklarımız, kadınlarımız, yaşlılarımız, gençlerimiz, askerlerimiz, polislerimiz şehit edildi, öldürüldü acımasızca, katledildi. Polisimize ve askerimize sıkılan her kurşun milletimize sıkılmış kurşundur. Dolayısıyla polisimizin ve askerimizin güvenliği çok önemlidir. Çünkü onlar bizim güvenliğimiz için bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında, parklarda, evlerimizde, yatak odalarımızda rahat gezelim, uyuyalım diye gece gündüz günün 24 saati hizmet verirler. Onların hizmetlerine her zaman şükran duyacağız." diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu; yazılım sektöründe dünya birincisi olan Hindistan'ın bunu çocuklara okul öncesi matematiği oyunlarla sevdirerek başardığına dikkat çekerek, Türkiye'de ise matematiğin en korkulan ders olduğunu ve eğitim sektörünün en sorunlu sektörü oluşturduğunu vurguladı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının "imar rantları, hırsızlıkları var" diye şikayette bulunduğunada konuşmasında dikkat çeker anlatan Kılıçdaroğlu, "İyi de kardeşim senin görevin ne? Sen bakan değil misin, bakansın. O zaman bunları engelle. Seni millet niye seçti, niye bakan olarak o koltuktasın? Bunları engelleyeceksin, imar rantlarını, hırsızlıklarını, yolsuzluklarını engelleyeceksin, varlık nedenin bu senin." dedi.
İnsan ve aile huzurlu olduğu zaman toplumun huzurlu olacağını belirten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ailede, mahallede, kentte, şehirde ve Türkiye'de huzuru istediklerine, birlikte gülmek, ağlamak, tasada ve kıvançta birlikte olmak için bunu istediklerine vurgu yaparak CHP'li belediye başkanlarının olduğu yerlerde suç oranlarının düştüğünü, toplumun her kesimine hizmet götürdüklerini, toplumun her kesiminin kucaklandığını ifade etti.

İktidar olduklarında 80 milyonluk Türkiye'nin her kesimini kucaklayacaklarını, memlekete huzuru, barışı getirmenin ve kutuplaşmayı ortadan kaldırmanın boyunlarının borcu olduğunu, Türkiye'ye huzur geldiği zaman Ortadoğu'ya da huzurun geleceğini savunan CHP Genel Başkanı Kılıçdağoğlu; "Bakın Katar'ı görüyorsunuz. Ortadoğu'da son iki günde yaşananları görüyorsunuz. Ramazan ayındayız, mübarek bir aydayız. Kul hakkı yenilmemesi gerektiğini birbirimize anlattığımız bir aydayız. Huzuru aradığımız bir aydayız. Peki İslam dünyasında neden kan akıyor? Neden İslam dünyası birbirine girdi? Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği bir şey vardır, 'Arap dünyasıyla dost olacaksınız ama Arap dünyasıyla devletlerin arasında taraf olmayacaksınız.' Biz taraf olmayacağız ama bütün dünyayı kucakladığımız gibi İslam dünyasını da Arap dünyasını da kucaklayacağız. Onları kendi akrabamız sayacağız, onlarla birlikte kültürel ilişkilerimizi, ekonomimizi geliştireceğiz, siyasal ilişkilerimizi geliştireceğiz. Bu bizim hedefimiz olmalı ama onların arasındaki kavgaya bir unsur olarak girmemeliyiz. Bunu yaptığımız zaman Türkiye sorunun bir parçası olmaz, çözümün ana aktörü olur. Bizim amacımız da Ortadoğu'da bir sorun çıktığında sorunu yaşayan devlet dönüp Türkiye'ye bakmalı. Demeliler ki 'Gel, bizim aramızdaki sorunu çöz.' İşte biz o zaman sorunun değil, çözümün aktörü olmuş oluruz." değerlendirmesi yaptı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Atatürk Mahallesi'nde düzenlenen iftar programında vatandaşlarla tek tek tokalaşarak, sohbet etti. İftara katılan vatandaşlar CHP Genel Başkanına çok yakın, sıcak ilgi gösterdiler. Kılıçdaroğlu'da onlara aynı şekilde mukabele etti.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın