Burdur Lisesi kapatılamaz! - 3.4 out of 5 based on 13 votes

Burdur Lisesi'nin kapatılmasına seyirci kalmayacak! Burdur'un sembolü olan, Burdur'un adını taşıyan Burdur Lisesi'ni kapatmaya, adını unutturmaya, kimsenin gücü yetmeyecek!
133 yıllık bir geçmişe dayanan Burdur Lisesi'nin kapatılacağını öğrenen pek çok okurumuz bize ulaşarak, "Burdur Lisesinin kapatılacağını öğrendiklerini belirtip, üzüntülerini, tepkilerini dile getirdiler.

Aynı zamanda Burdur Lisesi mezunu olan okurlarımız, Burdur Lisesi'nin kapatılıp, lise binasının "Sınav Merkezi" olarak kullanılacağını öğrendiklerini, pek çok bilim insanı, sanatçı, idareci, öğretmen, siyasetci yetiştirmiş Burdur Lisesi'nin kapatılmasına seyirci kalmayacaklarını, Burdur'un sembolü olan, Burdur'un adını taşıyan Burdur Lisesi'ni kapatmaya, adını unutturmaya, kimsenin gücünün yetmeyeceğini özellikle vurguladılar.
Okurlarımızın verdiği bilgiye göre; Milli Eğitim Bakanlığı'nca, Burdur'da bir sınav merkezi açılması için bina bulunması talebinin ardından, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, yer olarak Burdur Lisesi'ni gösterdi. Ama bakanlığa 4 ayrı okul gösterdiğini, bakanlıktan incelemeye gelenlerin, Burdur Lisesi'ni tercih ettiklerini söylemekte.
Burdur Lisesi 133 yıl önce, şimdiki ortaokul sokaktaki bir binada, Burdur Ortaokulu olarak eğitim hizmeti vermiş. Sonraki Yıllarda, şimdiki yerinde Burdur Ortaokulu ve Burdur Lisesi olarak eğitim hizmeti vermiş. Yazar- Şair İbrahim Zeki Burdurlu ve Sanatçı Sümer Ezgü'de dahil olmak üzere; şehrimizin yüzünü ağartan pek çok başarılı öğrenci, bu okuldan mezun olup Burdur'un tanıtımını sağladı.
Burdur Lisesi mezunları, yıllardır ülkenin her yanından, hatta yurt dışından katılımla, biraraya gelip, yüzlerce kişiyle mezunuyet günü gecesi düzenleyerek, Burdur'u ülkenin dört yanında tanıtıyorlar.
Mezunlara göre; Burdur Lisesi'nin kapatılacağı haberi; çoktan ülkenin her yanındaki mezunlara çoktan ulaştı bile. Buda demektir ki Burdur Lisesi'ni kapatmaya kalkanlar, ülke çapında çok büyük direnişle karşılaşacaklar. Okurlarımız Burdur Lisesi'nin kapatılması haberinin kısa zamanda ilde yayılacağını, pek çok mezunun bir araya gelip, Milli Eğitim Müdürlüğü önünde tepkileri dile getireceğini söylemekteler.
Görülen ve duyulan oki Burdur Lisesi mezunları Çoktan bir örgütlenmeye gitmişler. Burdur Lisesi'nin kapatılmaması, adının unutulmaması için mücadele etmeye hazırlar. Bizde kendilerine kolaylıklar diliyoruz. Bu haklı mücadelelerinde; Burdur Lisesi Mezunlarını karşısına alanın vay haline!

Ögeyi Oylayın
(13 oy)

Yorum yapın