"Halk Otobüsü" sapığı yakalandı - 3.0 out of 5 based on 6 votes

"Halk Otobüsü" sapığı yakalandı

Halk otobüsünde bir sapık, iki kız öğrencinin gözü önünde, cinsel organını çıkarıp, bir kadın yolcunun giysileri üzerine boşaldı. Olay esnasında, otobüsden inip kaçan sapık, iki kız öğrenci ve bir kadın yolcunun şikayeti ve teşhisiyle yakalandı.
Karakoldaki ifadesinde olayı itiraf eden şüpheli İ.Y. savcılıkta olayı inkar etti. Ancak, savcılık mahkemede, deliller doğrultusunda tutuklama talip etti. Mahkeme şüpheli İ.Y.'yi adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Savcılık karara itiraz edince, dosya Isparta'ya bir üst mahkemeye sevk edildi.

Müze altındaki Barış Parkı durağından halk otobüsünün en arka bölümüne, pazar malzemeleriyle binen kadın yolcu, Bahçelievler İlkokulu civarında, iki üniversite öğrencisinin "sapık, terbiyesiz" diye bağırdıklarını duydu. O esnada şüpheli İ.Y. açılan arka kapıdan inip kaçtı. Üniversite öğrencileri kadına, bir sapığın kendisinin giysileri üzerine boşaldığını söylediler. O esnada, otobüsteki yolculardan bir kadın, kaçan şahsı tanıdığını, şahsın daha önce de bu tür sapıklıklar yaptığını, fabrikada güvenlik görevlisi olarak çalışan İ.Y. olduğunu söyledi. Tanıklık yapabileceğini ifade ederek, , face'den şüphelinin resmini üniversite öğrencilerine gösterip, teşhis etmelerini sağladı. Kadın Yolcu, karakola gidip şikayetçi oldu. Olayın tanığı üniversite öğrenciler ide karakola gelip şikayetçi oldular.
Şüpheli İ.Y.'nin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasından sonra, KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencileri kızlar, yurt etrafında yürüyüş yapmaktan bile korkar hale geldiklerini, Halk otobüslerinde bu türden sapıklık olaylarının artmasından endişe ettiklerini dile getiriyorlar.

Ögeyi Oylayın
(6 oy)

Yorum yapın