Merdane Hoca bu kez çok iddialı - 1.0 out of 5 based on 1 vote

Milli Takım Boks Antenörü, Burdur'da "Boksun babası" Merdana Bağrıyanık, sporcularını 8-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Elazığ'da yapılacak Liselerarası Türkiye Boks Şampiyonasına hazırlıyor. Rock Star Fitness Salonu'nda çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Bağrıyanık ve öğrencileri daha önce çeyrek finalde kaçırdıkları madalyaları, bu kez Elazığ'dan getirmeyi hedefliyorlar.

Milli Takım Boks Antrenörü Merdane Bağrıyanık, gazetemize yaptığı açıklamada, 8-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Elazığ'da yapılacak Liselerarası Türkiye Boks Şampiyonasına 3 sporcusunu götüreceğini açıkladı. Rock Star Fitness Salonu'nda öğrencileriyle idmanlarını sürdüren Bağrıyanık, 57 Kg'da Ali Oktay, 60 Kg'da Metehan Turgut, +81 Kg'da Tahsin Kerem Karaca'nın ringde Burdur adına mücadele edeceklerini belirtti.
Üç boksörle birlikte Ocak ayında yapılan Yıldızlar Türkiye Boks Şampiyonasında mücadele ettiklerini, öğrencilerinin çeyrek finalde elendiklerini söyleyen Bağrıyanık, " Öğrencilerimin Elazığ'da kürsüye çıkacaklarına inanıyorum. Sporcularımız Osman Yaman, Şeniz Tümen Yaman tarafından destekleniyor. Müsabakalara haftanın 5 günü Rock Star'da yaptığımız idmanlarla hazırlanıyoruz. Sporcularımız Ring İhtisas Kulübü ve Çalıca Spor adına dövüşerek Burdur'u temsil edecekler." deyip, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak'a destekleri için özel olarak teşekkür etti.
Rock Star Fitness Salonu'nda süren idmanlara çok sayıda öğrenciyle birlikte kadın sporcuların da katıldığını dile getiren Merdane Bağrıyanık, kendisinin de Uluslararası ve Avrupa Boks Federasyonu AIBA'nın 1 Yıldız Antrenörü kursuna çağrıldığını açıkladı.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın