Fetö duruşmasında FETÖ’cülüğü kabul eden yok!

FETÖ/PDY duruşmasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla tutuklu eski komiser yardımcısı Suat Kırlıoğlu, tutuklu eski polis memuru Mahmut Aksu ile tutuklu emekli polis memuru Ahmet Manisa ifade Verdi.
Ağır Ceza Mahkemesi'nde Mehmet Ali Yüce başkanlığındaki heyete ifade veren Mahmut Aksu 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçlamasını kabul etmeyerek, "Ne FETÖ ne de başka bir terör örgütüne üye olmadım, hiçbir irtibatım olmadı. çocuklarımı devlet okullarında sınıflar kalabalık olduğu için özel okula gönderdim" dedi

Mahkeme Başkanı Mehmet Ali Yüce'nin "Bu okulun FETÖ'ye ait olduğunu biliyor muydun" sorusunu cevaplayan Mahmut Aksu "Biliyordum" dedi.
İfadesinde, ByLock programı indirmediğini ve kullanmadığını iddia ederek, "İlk defa emniyette ve savcılıkta duydum. Adli ve idari hiçbir ceza almadım. Namaz kıldığım için fişlendim" açıklaması yaptı
Mahkeme başkanının "Seni kim fişledi" sorusunuda "Bilmiyorum" cevabı Verdi.
Eski komiser yardımcısı Suat Kırlıoğlu'da ifadesinde , FETÖ üyesi olmadığını, kanunlar çerçevesinde şeref ve namusuyla adli ve idari soruşturma geçirmeden görev yaptığını. FETÖ'ye sempatisi ve irtibatı olmadığını, eğitimi iyi olduğu için çocuğunu özel okula gönderdiğini söyledi. Bank Asya'daki 5 hesabının sorulması üzerine Kırlıoğlu, "5 hesabım var mı, yok mu bilmiyorum. Dini inancım gereği faizsiz banka olduğu için para yatırdım. 17-25'ten sonra kapattım. Hiçbir şekilde yanlış bir işin peşinde olmadım. Bir muhtarın verdiği listede adım olduğu için tutukluyum" dedi.
Emekli polis memuru Ahmet Manisa ise verdiği ifade de FETÖ'ye ait derneğe maddi yardım yaptımı sorusunu, "Yardımsever bir insanım. Camiye de yardım ederim" sözleriyle yanıtladı. ByLock kullanmadığı iddia ederek, "Ömrümde ByLock nedir duymadım. Oğlumun kullandığı telefonda çıktı. Terör örgütü üyeliğini hazmedemiyorum. FETÖ ile hiçbir bağlantım olmadı" dedi.
Duruşma sonunda, Mahkeme heyeti Ahmet Manisa'yı yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol kararıyla serbest bıraktı. Suat Kırlıoğlu ve Mahmut Aksu'nun tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın