Devlet Hastanesinin eski binası yıkıldı - 1.0 out of 5 based on 1 vote

Uzun yıllar Burdur Devlet Hastanesi olarak kullanıldıktan sonra, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Lisesi, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Liselerine ev sahipliği yapan, Çatalpınar Mevkii'deki bina depreme dayanıksız olduğu için yıkılıyor.

Yapılan incelemelerde depreme dayanıksız olduğu için yıkılması gereken yerlerin başında gelen eski devlet hastanesi binası, 1969'lında Sağlık Koleji olarak inşaatına başlanmıştı. 1971 Depreminde inşaat halinde olan Sağlık Koleji binasının Devlet Hastanesi olarak Burdurlular'a hizmet vermesine karar verildi. Daha sonra yeni hastane binaların yapımının ardından uzun yıllar Sağlık Lisesi ve MAKÜ Sağlık Yüksekokulu olarak kapılarını eğitime açtı. Daha sonra ki yıllarda ise kısa bir süreliğine Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin de ağırlandığı bina depreme dayanıksız olduğu için artık yıkılıyor.
Sağlık Müdürlüğüne ait yıkılan binanın belli bir sürede otopark olarak kullanıldıktan sonra, önemli bir çalışmayla Burdurlular'ın hizmetine girecek bir kompeksin yapılma düşüncesi olduğu öğrenildi.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın