Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince, "Sezaryen, Anne, Bebek Eylem Planı" Kapsamında İlde, Primer Sezaryen Oranının %13'e Düşürülmesiyle, Normal Yolla Doğum Yaptırma Oranı Yüksek Olan Hekimlerimize, Vali Sayın Şerif Yılmaz tarafından başarı belgesi verildiği açıklaması yapıldı;

Ülkemizde sağlıklı nesiller için; her türlü koruyucu tedbirleri alarak anne, çocuk ve ergen sağlığını korumak ve geliştirmek, Anne Ve Çocuk Sağlığı Hizmetlerinde Standardizasyonu Sağlamak, hizmet kalitesini ve sunumunu iyileştirmek hedeflenmektedir. Bu bağlamda Bakanlığımız 2014-2017 Stratejik Planında belirlenen, "Sezaryen, Anne, Bebek Eylem Planı" kapsamında bir dizi çalışma yürütülmektedir.
Söz konusu eylem planı doğrultusunda ilimizde normal yolla doğum yaptırma oranı yüksek olan Burdur Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları Op.Dr. Rukiye Bükçüoğlu, Op.Dr. Derya Leblebici, Op.Dr. Duygu Umut Eraslan, Op.Dr. İhsan Kara, Bucak Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları Op.Dr. Metin Güldaş ve Op.Dr. Fatma Özlem Uçar 'a 14 Mart Tıp Bayramı Kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle Vali Şerif Yılmaz tarafından başarı belgesi verildi. Burdur Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Reha Sermed Aygören sezaryen oranının düşürülmesi ve normal doğumun teşviki konusunda ciddi çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek, oranlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın