Burdur ve Isparta Kent Konseyleri’nden Gelendost Elması’na büyük destek - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Burdur ve Isparta Kent Konseyleri’nden Gelendost Elması’na büyük destek

Burdur ve Isparta Kent Konseyleri, Isparta Gelendost Belediyesi’nin sponsorluğunda başlattıkları “Sağlıklı Beslenmek İçin Günde Bir Tane Elma Yiyoruz” projesiyle Sakarya ilkokulu’nda öğrencilere elma dağıttılar.

Törene Isparta Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin, Burdur Kent Konseyi Başkanı Nuri Levent Özer, Isparta Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Mahmut Bülbül, Sakarya İlkokulu Müdürü Zübeyde Tuncer, iki ilin Kent Konseyi üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Sakarya İlkokulu Müdürü Zübeyde Tuncer “ Sakarya ilkokulu olarak sağlık olmak için sağlıklı besinler tüketmenin düzenli aktivitenin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. 2016 yılında beslenme Dostu okul olarak seçilen okulumuzun elma dağıtım programının yapılmasının uygun görülmesi ve bize bu bilincin kazandırılmasına katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyorum. Sağlığımıza önemli katkılarının yanında paylaşma, birlik ve beraberliğimizi artırma niyetinde olan elma Isparta ve Burdur arasındaki bağları daha da kuvvetlendirecektir” dedi.

Burdur Kent Konseyi Başkanı Nuri Levent Özer “ Isparta Kent Konseyimiz ve Burdur Kent Konseyimizin ortaklaşa bir etkinlik düzenleme isteği bu elma dağıtımını getirdi bize. Bu projeye sponsor olarak Gelendost Belediye Başkanımızla görüştük ve bize sponsorluk etmeyi kabul etti. Elma dağıtımının esas amacı gençlerimizin ve çocuklarımızın fesfood gibi suni üretilmiş gıdalardan beslenmelerinden vazgeçirip geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın doğa gıdalarla beslenmesini sağlamak. 

Isparta Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Mahmut Bülbül “ Isparta, Burdur iki kardeş il. Bu kardeşliğin daha da pekişmesini sağlayacak bir etkinlik yapmak istedik. Kent Konseyi olarak bu işi birlikte yapmak daha güzel olur diye düşündük. Bizim Bu talebimize Burdur Kent Konseyi Başkanımız ve yürütme kurulu evet dedi ve biz birlikte bir etkinlik düzenliyoruz. Isparta Kent Konseyi olarak Mili Eğitim Müdürlüğümüz ile başlattığımız proje ile birçok okulda bu etkinlikleri yapıyoruz. Bundan kardeş ilimiz Burdur da faydalansın istedik ve bu etkinlik gerçekleşti. Geleceğimizin teminatı sizlersiniz. Eğer siz düzgün beslenirseniz ve her biriniz sağlıklı olursa bizim geleceğimiz, ülkemizin geleceği sizlere bağlı ve sizlerin omuzlarına yüklenecek. Amacımız elma gibi sağlıklı ve güzel bir besin maddesini sizlere ulaştırmak buna alışkanlık kazandırmak. 

Isparta Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin “ Bizler Isparta ve Burdur olmak üzere bir elmanın iki yarısıyız. Yani birbirimize kardeşiz ve acısıyla tatlısıyla paylaştığımız iki iliz. Türkiye Anadolu toprakları buram buram tarih kokuyor. Tabiatı ve doğal güzellikleri ilede kokuyor. Avrupa’nın gözünde tarım ülkesi olan Türkiye bizim bölgemizde de elma gibi bir nimeti nasip etmesi suretiyle Dünyaya ihracat yapan bir konuma geldik. Fakat öğrencilerimizin ve gençlerimizin fesfood odaklı beslenmelerinden dolayı bizler sıkıntı duyuyoruz. Son zamanlarda oluşan hastalıklar, genç ölümleri bizleri elimizi taşın altına koymayı ve sizlerle beraber olmaya itti. Madem biz yetiştiriyoruz önce kalitelisini biz yiyelim. Bizim yarınlarımız ve sağlıklı gençlerimiz yetişmesine nasip olsun. Sizlere bugün bunun önderliğini yapmak için buradayız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilere elma yeme yarışması düzenlenerek en iyi elma yiyene ödülü verildi. Tüm Öğrencilere özel kutularda hazırlanan elmalar dağıtıldı.

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın