MAKÜ'lü olmak için BESYO sınavlarında Ter döküyorlar

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ,Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavları başladı. Türkiye'nin çeşitli illerinden başvuruların olduğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na 1307 aday öğrencinin başvuruda bulunduğu açıklandı;
Bu adaylardan, Beden Eğitimi ve Spor öğretmeliği eğitimi bölümüne 52 erkek,26 kadın, 2 Engelli öğrenci, Antrenörlük Eğitimi bölümüne I. öğretime 40 Erkek, 20 Kadın olmak üzere toplam 60 II. Öğretime 40 Erkek, 20 Kadın olmak üzere, 60 öğrenci alınacak.
Özel yetenek sınavında başarılı olan öğrenciler 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda öğrenim görmeye hak kazanacak.

Katılımın oldukça yoğun olduğu sınavlara giren öğrencileri aileleri yalnız bırakmadı. Heyecanlarını aileleriyle paylaşan öğrencilerin Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni tercih etmesinin sebepleri arasında ise verdiği kaliteli eğitimi ile adından söz ettiren bir üniversite olması yer aldı.
Özel yetenek sınavının gerçekleştirileceği spor salonuna gelerek sınava katılan öğrencilere başarı dileğinde bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ, MAKÜ ailesinin bir ferdi olmak için yarışan öğrencilerin sınav heyecanına ortak oldu. Rektörümüz ayrıca sınava katılan ilk öğrencinin sınava başlama startını verdi.
Yapılan tüm sınavlarda şeffaflık esas alınarak öğrencilerin kameralı ortamlarda gönül rahatlığı içinde sınavlara girmelerine dikkat edildi.
Sınav sonuçları 11 Ağustos 2016 gününe kadar Üniversitemiz web sayfasından duyurulacaktır

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın