Sümer Ezgü’yü Burdur’a bekliyoruz - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Yöremizden yetişen büyük sanatcı Sümer Ezgü, verdiği konserlerle ülke çapında başarılara imza atarken, bir yandan da Antalya'da açtığı "Sümer Ezgü Sanat Akademi'sinde yeni müzik yeteneklerine eğitim veriyor.

Antalya'dan İstanbul'a eşi Gülay Ezgü ile birlikte giderken, Mudul Restoran'da verdiği molada Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Adnan Taraşlı ve Gazeteci Yusuf Tortop ile buluşan Sümer Ezgü onlarla birlikte yemek yiyip sohbet etti.
Sohbette adını taşıyan sanat akademisi çalışmalarına değinen Sümer Ezgü, akademide Batı Müziği Enstrümanları piyano, gitar, keman ve flütün yanısıra, bağlama Kabak kemane, sipsi, kaval, kanun, ud gibi enstrümanların eğitiminin verildiğini, bu çalışmanın kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.
Yöresel Senfoni Orkestrası ile verdiği konserler üzerine de açıklama yapan Sümer Ezgü, Devlet Opera Orkestrası ve sipsi, zurna, kabak kemane, bağlama gibi yöresel sazların bir araya gelmesi ile çok büyük bir çalışma gerçekleştiğini, bu çalışmaya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel'in özel ilgi gösterdiklerini, sanat dünyasının, sanatçıların, müzikseverlerin verdikleri konseri beğeni ile izlediklerini ifade ederek, Burdur'da Burdur'un kadir bilen müzikseverleriyle biraraya gelmeyi özlediğini, gerçekleştirilecek bir organizasyonla, Yöresel Senfoni Orkestrası eşliğinde, Burdur'da konser vermeye istekli olduğunu özellikle belirtti.
Şehrimizden yetişen büyük sanatcı Sümer Ezgü, Burdur'un tanıtımı, doğasının, özellikle Burdur Gölü'nün korunması, kurumaktan kurtarılması konusunda, her zaman sorumluluğunu yerine getiren, her etkinlik ve eyleme koşarak gelen bir çevreci, doğasever kimliğe sahiptir. Dolayısı ile Sümer Ezgünün Başarıları, Burdur'un tanıtımı, Burdur Gölünün kurtarılması konularında bir güçtür.
Adnan Taraşlı ve Yusuf Tortop gazeteler aracılığı ile, Sümer Ezgü'nün Yöresel Senfoni Orkestrası ile Burdur'da vereceği konser için kamuoyunu harekete geçirecek bağlantılara geçeceklerini ifade ettiler.
Hasan Türkel

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın