Kutlu Doğum'da Caminin temeli atıldı - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Kutlu Doğum'da Caminin temeli atıldı

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Taşkapı Köyü Camii'nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Teme atma törenine, Burdur protokolü de katıldı.

Burdur İl Müftülüğü tarafından organize edilen program dolayısıyla Taşkapı Köyü'ne gelen Burdur Valisi Hasan Kürklü, Milletvekili Bayram Özçelik, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, Vali Yardımcısı Bülent Uygur, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, Cuma Namazı'nı Taşkapı Köyü'nde kılarak, namaz sonrası vatanadşlarla sohbet etme fırsatı buldular.
Burdur Valiliği'nden yayımlanan bültende, namazın ardından vatandaşlarla sohbet eden Vali Kürklü'nün teme atma töreninde yaptığı konuşmada, camilerin bütün vatandaşların birlik olduğu bir mekan olduğunu dile getirerek, "Sadece beş vakit namaz kılınan bir mekan olarak algılanmış ama baktığınızda orası ayrı bir okul, köyün birlik beraberliğinin simgesi haline gelmesi gereken bir mekan. Bizim Milli Manevi değerlerimizi biraz daha artırmamız lazım. Altyapıyı yapıyorsunuz, kanalizasyonu, içme suyunu yapıyorsunuz, bunların telafisi var ama İnsanın telafisi yok. İnsanımızı vatanını, milletini sevecek şekilde, dinini bilecek şekilde yetiştiremezsek bunun telafisi yok. Cami yapmak kolay. Mümkün olan içini samimi, şuurlu insanlarla doldurabilmek" dediği açıklandı.
Yayımlanan bülten şöyle:
Milletvekili Bayram Özçelik, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Taşkapı Köyü Muhtarı Aydemir Altay'da konuşmalarında cami ninyapımında emeği geçenlere teşekkür ederek hayırlı olmasını dilediler. Konuşmaların ardından dualarla temel atma töreni gerçekleşti.
Temel Atma törenine Sayın Valimizin beraberinde Milletvekili Bayram Özçelik, MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz, Vali Yardımcısı Bülent Uygur, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın

No Internet Connection