1 yıl sonra Cumhurbaşkanımıza Manda Sütü ikram edeceğiz - 5.0 out of 5 based on 1 vote

1 yıl sonra Cumhurbaşkanımıza Manda Sütü ikram edeceğiz

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Burdur'a gelmesi için yürüttükleri çalışmaları anlatıp, Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödüllerinin Cumhurbaşkanlığı himayesinde sürmesi için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Adnan Taraşlı, Haber Müdürümüz Hasan Türkel ve Yazı İşleri Müdürümüz Kemal Taraşlı'yı makamında ağırlayan MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Burdur'a gelmesiyle ilgili gelişmeleri " Cumhurbaşkanımız rektörleri ağırladığı resepsiyonda 1 dakikalık görüşme fırsatı buldum. Orada kendisini Burdur'a davet ettim ve kırmadı geldi" dedi.
Rektör Prof. Dr. Korkmaz, önümüzdeki yıl 10 Devlet Başkanını Burdur'da ağırlayacak bir projeyi şimdiden şekillendirmeye başladıklarını, ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebi üzerine Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde manda yetiştirmeye başlayacaklarını dile getirdi.

1 ay boyunca program 3-4 kez iptal edildi
MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Aşyen Gürcan'ın Cumhurbaşkanı Danışmanı olması, Milletvekili Bayram Özçelik'in konunun takipçisi olmasının, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Burdur'a gelmesinde etkili olduğu vurguladı ve "Aslında 27 Aralık 2015'te davet etmiştik fakat başka programlardan dolayı Cumhurbaşkanımız gelemedi. Ben hemen 12 Mart 2016'ya program hazırladım. Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödülleri projesini hazırlayıp, Ayşen Hanım'a sundum. O da Bayram Bey'le birlikte Cumhurbaşkanına projemizi iletti. Bir de Mehmet Akif Ersoy'un adına böyle bir büyük çaplı ulusal veya uluslararası bir proje yok. Son dönemde Ankara'daki en güçlü isimlerimizin başında Ayşen Gürcan hanım geliyor. 11 Mart 2016 programı son 1 ay boyunca 3-4 kere iptal olma konusu gündeme geldi. Programın gerçekleşmesinden 10 gün önce kesinleşti. Benim de son 8 günüm Ankara'da geçti."dedi.
Manda sütü yetiştireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'i ziyaretinde, bir kaç kez manda sütü ve kaymağını gündeme getirdiğini, kendisininde MAKÜ bünyesinde yetiştirmek için çalımalar başlatabileceklerini söylediğini açıklayan Rektör Prof. Dr. Korkmaz, MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda düzenlenen ödül töreninde ise Mehmet Akif'in hayatını anlatan bir film düşüncesinin olduğunu belirtip, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da "Diriliş Ertuğrul" Filminin senaristi Mehmet Bozdağ'a durumu ilettiğini söyledi. Cumhurbaşkanının, Senarist Mehmet Bozdağ'a düşünceyi iletmesinden sonra, Bozdağ'ın elinde bununla ilgili bir senaryonun olduğunu, çekilebileceğini ilettiğini bildirdi.
İhtiyaçlarımızı sıraladık
MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu'ndaki programın ardından özel olarak görüşme fırsatı bulduklarını ve ihtiyaçlarıyla taleplerini ilettiklerini ifade eden MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, "İçeride Cumhurbaşkanımızla birlikte AB Bakan Yardımcısı, Maliye Bakan Yardımcısı vardı. Son anda da Milletvekilimiz Bayram bey geldi. Bir kaç projeyi kendisine anlattım, Motorsporları Federasyonunun bizden pist istediğini ilettim. Motorsporları pistinin dışında bizimde orada spor kompleksi projemiz var. Her türlü atletizm sporunun yapılacağı ve sporcu eğitim kampımız, dağ bisikleti parkuru yapmak istiyoruz. Spor Toto Genel Müdürü Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na iletilip, bir anda olmasada başlatılmasını istedi. Üniversite olarak Burdur'un üzerinde Mehmet Akif'i ön plana çıkaramayız, Mehmet Akif'i öne çıkararak Burdur'u ön plana çıkarabiliriz. Gelecek yıl Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödülleri için Burdur'a 10 Devlet Başkanını getirsek, sonuçlarının nereye gideceğini kestiremezsiniz. Doğru işler yapabilirsek, başka projeler çıkabilir, sadece üniversitenin değil Burdur'un gelişiminin önü daha da açılabilir." Dedi.
Program şimdiden hazırlanıyor
Gelecek yıl düzenlenecek Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödül Töreniyle ilgili düşüncelerini şimdiden şekillendirmeye başladığını ifade eden MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Korkmaz, "Bu yıl ortaya koyduğumuz ödül programımızı, Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde olmasını istiyoruz. Bu da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin devletin şemsiyesinin altına girmiş olacak. Cumhurbaşkanımızda programdaki konuşmasında, yapılan çalışmanın uluslararası boyutta daha geniş bir şekilde sürdürülmesini istedi. Benim hayalim, en az 10 Devlet Başkanının geldiği, Cumhurbaşkanımızın olduğu, 3 gün sempozyumlarının devam edip, son toplantısının devasa bir etkinlikle tamamlandığı bir proje. Biz bunun neresinden tutabilirsek, oradan başlayacağımız bir proje olacak. Esasında bürokrasiyle, siyasetin ve kamumun birlikte çalışması halinde, iç çekişmelere düşmeden doğru projeler üretilirse çok güzel eserler yaratılabilir." Dedi.
Görüşmenin sonunda, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi, Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Adnan Taraşlı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı'nın, "Yerel Basının Sorunları" konferansı ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptığı için ulaştırdığı Teşekkür Belgesini, Rektör Prof. Dr. Korkmaz'a teslim etti.
Haber: Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın