AKP'li belediyeler kayırılıyor

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Barış Ayten, düzenlediği basın toplantısında İş-Kur'un Toplum Yararına Çalışma Programı üzerinden AKP'li belediyelerin kayırıldığını savundu. Ayten, yapılan adaletsiz dağıtım üzerinden seçmene seslenip, "CHP iktidarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç var" dedi.
"Hepinizin bildiği üzere ülkemiz 1 Kasım'da yenide bir seçim yaşayacak. Milletin iradesinden her fırsatta bahseden, Milletin iradesinden ders çıkarmak yerine Milletin iradesini beğenmeyerek lehine yenilenmesi üzerine ülkemizi seçime sürükleyen Sayın Erdoğan'ın ve Meclis ekibinin ülkemizde yarattığı faturayı ödemek suretiyle seçime gidiyoruz." sözleriyle 1 Kasım Genel Seçimlerine dair düşüncelerini paylaşan CHP Merkez İlçe Başkanı Barış Ayten, İş-Kur'un Toplum Yararına Çalışma Programı üzerinden AKP'ye yüklendi.
Herşey eşit olmayan şartlarda
İş-Kur'un Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında alınacak işçilerin, siyasi hesaplarla dağıtılımın yapıldığını savunan CHP Merkez İlçe Başkanı Ayten, "Eşit olmayan şartlar altında, terörün gölgesinde, kirli pazarlıklar içinde giden bu kampanya döneminde bizi şaşırtmayan ama öfkelendiren birçok gelişme ve baskıyla karşı karşıya kalıyoruz. Dün ilimizde, İŞKUR tarafından açıklanan Kamu Kurumlarında istihdam sağlayacak personel dağıtım sayıları ile gündem bir anda değişti. Her zaman ki gibi eşit olmayan, siyasi hesaptan geçerek hazırlanmış rakamlar önümüze geldi. AKP'nin siyasi anlayışının ne kadar demokratik, hoşgörü sahibi ve adaletli olduğunu bir kez daha gördük. Biz tüm Belediyelerimizin kıymetini bilerek ve siyasi tarafını görmeyerek, Devletimizin hizmet kalitelerini artırıcı ve kolaylık sağlayıcı tüm yardımları almasını arzu ederiz. Bunun yapılırken hakkaniyet, saha ve iş kapasitesine göre yapılmasını uygular veya uygulayıcıdan böyle davranılmasını bekleriz." dedi.
AKP'li belediyeler kayırılıyor
AKP'li Belediye yönetimlerinin kayırıldığını, koşulsuz şartsız desteklendiğini diğer partili belediyelerin ise cezalandırılmaya çalışıldığını ve ötekileştirildiğini savunup, açıkladığı rakamlarlarla tepkisinin nedenini ortaya koyan CHP'li Ayten, "Yaklaşık 45000 nüfusa sahip Bucak Belediyesine 64 işçi, yaklaşık 1700 nüfusa sahip Kemer Belediyesine 30 işçi, yaklaşık 2000 nüfusa sahip Çeltikçi Belediyesine 30, yaklaşık 3000 nüfusa sahip Altınyayla Belediyesine 35, yaklaşık 5000 nüfuslu Çavdır Belediyesine 40, yaklaşık 6000 nüfuslu Karamanlı Belediyesine 40 işçi istihdamı sağlanırken; Ne Hikmetse Yaklaşık 7000 nüfuslu Yeşilova Belediyesine 10, öğrenci hareketliliği ile yaklaşık 90.000 nüfuslu İl Belediyesine BURDUR BELEDİYESİNE 40 işçi istihdamı verilmektedir." dedi.
İşkur'un görevi nedir?
"İşkur'un görevi nedir? İŞKUR personel ihtiyaç dağılımını talep çerçevesinde mi yapıyor yoksa mevcut siyasi iradenin yaptırımı çerçevesinde mi yapıyor? Nüfus dağılımına ve hizmet kapasitesine göre dağılım yaptığını ifade eden İŞKUR, aklımızla alay mı ediyor? Bu dağılımı yapan yetkili veya yetkililer matematik mi bilmiyor, yoksa halkın iradesini devlet büyükleri gibi yok saymak ve cezalandırmak suretiyle Hükümet yetkililerine jest mi yapıyor?" sorularını yönelten CHP'li Barış Ayten, "Buradan özellikle AKP'ye oy vermiş seçmenlerimize sesleniyorum! Sizler bölünmüş bir siyasi irade yapısı mı istiyorsunuz, bir bütün Burdur yapısı mı istiyorsunuz? Yatırım, atama ve hizmet tercihlerini oy rengine göre belirleyen, oransal değerlendirmeler yapıldığında kul hakkı yiyen bu anlayışı yeniden gözden geçirmelisiniz. Meclis aritmetiğinde bir fazla sandalyeye sahip olabilmek için döndürülen bu organizasyonu belleklerinize not ediniz. Sadece okullarda sınıf başkanı seçimine karışmayan bu zihniyeti unutmayınız. Bir seslenişim de bu adaletsiz dağılımı yapan, siyasi davranan, matematik bilmeyen yetkililere! Unutmayınız ki CHP yapılan tüm bu haksızlıkları hafızasına not ediyor. Siyaseten yapılan bu hesaplaşmanın, adaletsizliğin, hukuksuzluğun 1 Kasım'a kadar olacağını çok iyi biliyor.2 Kasım'da Ülkemiz yeni bir güne başlayacak inancıyla elbette o gün sizlerle yeniden değerlendireceğiz. İlimizde oluşturulan bu puslu havayı dağıtacak, hiçbir belediyeyi siyasi farklılığı gözetilmeksizin hakkettiği yardımı ve istediği istihdamı adil ve eşit bir şekilde almasına imkan sağlayacağız. Bu vesile ile Çağdaş bir Türkiye özleminin mimarı olacak olan CHP'nin iktidarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu siz kıymetli hemşehrilerime bir kez daha vurguluyor saygılar sunuyorum." sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection