Bu yıl ilki düzenlenen, Antalya Bisiklet Derneği tarafından organize edilip, Burdur Bisiklet Topluluğu tarafından desteklenen Salda Bisiklet Şenliği’ne katılan bisikletçiler, şehir turuyla Burdur’a renk kattı. Belediye Başkanı Ercengiz’in kaskını giyip, bisikletçilerle birlikte Müze Parkı’ndan Öğretmenevi’ne kadar pedal basması, şenliğe verilen en büyük destekti.

ANTBİSDER (Antalya Bisiklet Derneği) tarafından düzenlenen Salda Bisiklet Şenliği, dün saat 17.00’de Alyazma Piknik Alanı önünden verilen startla başladı. Alyazma Piknik Alanı önünden hareket eden bisikletçiler, pedal basarak 58. Alay önü, Oluklaraltı, Çayboyu güzergahı üzerinden Köprübaşı’na ulaştılar. Köprübaşı’ndan da Müze Parkı önüne vardılar. Müze Parkı önünde Salda Bisiklet Şenliği’ne katılan bisikletçileri Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz karşıladı.
    Belediye Başkanı Ercengiz, Müze Parkı önünde şenliğe katılan bisikletçileri ve ANTBİSDER ve Burdur Bisiklet Topluluğu’nu kutladı. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Müze Parkı önünde bisikletçi gruba katılarak, onlarla beraber Öğretmenevi önüne kadar pedal bastı.
    Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Salda Bisiklet Şenliği’ne Burdur Valiliği, Burdur Belediye Başkanlığı, Burdur Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Yeşilova Belediyesi, Antalya Muratpaşa Belediyesi, Burdur Bisiklet Topluluğu ve ticari kurumlar Salcano, Odeontours, Nobel İlaç, Basel, DRN Ajans-PR, Antalya Doğa Sporları ve DESİGN markaları sponsorluk edip, katkı sağlıyorlar.
      İlimizdeki Salda Bisiklet Şenliği’ne katılan bisikletçiler, Alyazma Piknik Alanı’nda kamp kurdular. Bisikletçiler bugün sabah kamplarını toplayarak Salda Gölü’ne hareket edecekler. Yol üzerinde bulunan Hacılar ve Yarışlı Köyleri’nde mola verecekler. 30 Mayıs 2015 sabahı, bisiklet topluluğu Salda Gölü etrafında bisikletlerle tur atacak. Ardından da Doğanbaba Köyü’nde öğle yemeği yiyecekler. 31 Mayıs 2015 pazar günü de bisikletçiler için bayraklı ödüllü MTB Takım Yarışı düzenlenecek. Takımların yarış kaydı, aynı gün şenlik alanında alınacak. Yarışların ardından verilecek öğle yemeğiyle etkinlik tamamlanacak.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection