Kültür Sanat - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

40 gün düşünülerek getirilen liseye geçişte "niteliksiz sistem"inizi Kabul etmiyoruz.

Yayınlandığı Kategori Manşet

54. Bölge Burdur Eczacılar Odası Başkanı Şükrü Şener ve yönetim kurulu üyeleri Vali Yılmaz'ı ziyaret etti.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hasan Genç, öğretim elemanları Yrd. Doç. Dr. Güvenç Görgülü Arş. Gör. Dr. Ercan Tatlı Arş. Gör. Mehmet Karabal, Arş. Gör. Numan Bademli'nin, Yüksek Lisans Öğrencileri ve Fen Bilgisi Öğretmenliği 4. Sınıf öğrencileri ile Muğla merkez Dokuzçam Köyü Ortaokulu'na TEOG sınavlarında il genelinde son sıradan 2. sıraya çıkarak yakaladıkları başarılarından dolayı destek ziyaretinde bulunduları açıklandı;

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 08 Kasım 2017 13:50

Yüzme havuzunda düğüm çözülüyor

Gazi Stadyumu'ndaki toprak sahanın yanında bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü binasının yıkılmasının ardından başlayan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu İnşaatı'nda düğüm çözülmeye başladı. İlk kez 2013 Yılında yer teslimi yapılarak temeli atılan Yüzme Havuzu İnşaatı 3. Kez el değiştirdi. Havuzun tamamlanması için yeniden yapılan ihaleye giren firmaya 400 Gün süre verildi. Fakat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, müteahhitten havuzun en geç Nisan ayında teslim edileceğine yönelik taahhüt aldıklarını söyledi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Milletvekili Mehmet Göker yazılı basın açıklaması yaparak, Burdur'da yaşayan ve yaşayacak olanlar için önemli olan hastane hizmetine ne kadar çabuk ve ne denli kaliteli ulaşılacak olduğunun tartışma götürmez bir gerçeklik olduğunu belirterek;
"İktidar vekillerinin açıklamalarından anlaşıldığı üzere Belediye Meclisi'nin verdiği karara itibar edilmediği hatta alınan çekimser kararın siyasi ranta devşirilerek yatırımın önü kesiliyor şeklinde kamuoyu algısı yaratılma çabası içine girilerek konunun özünden uzaklaşıldığı aşikardır.
Bu bağlamda her platformda Ortak Akıl'dan hareketle "Burdur'un önü açılmalı" söylemi gündelik siyasete kurban edilmiştir.
Ben yaptım oldu mantığının sonucu oluşacak zararı umarım MAKÜ' de olduğu gibi Burdur halkı ödemek zorunda kalmaz. Zira başta da söylediğim gibi biz Burdur'da yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz. Çekincemiz bundandır." dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 08 Kasım 2017 13:49

Hatalı parklara istikrarlı çözüm

Trafik Polisleri, Salı Günü yine hatalı araç parklarına göz açtırmadı. Geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da gün boyunca Salı Pazarı çevresinde bulunan Trafik Ekipleri, hatalı park yapan tüm araçları çektirdiler.
Trafik Polisleri, Salı Günü pazar yerinde yaşanan trafik keşmekeşliğine engel olmak için iki haftadır yoğun bir tempo içindeler. Şehit Emeksiz ve Güzelleştirme Caddeleriyle birlikte İstasyon Park etrafında hatalı park eden tüm araçları çektiren ekipler, seyir halindeki araçların da güvenli seyir yapmasını sağladılar. Özellikle çift sıra park, kavşaklardaki hatalı parklar, kaldırımlar ve engelli geçişlerine yapılan araç parklarına müsamaha göstermeyen trafik ekipleri gerekli cezai işlemleri uygulamaktan da kaçınmadılar.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur 1. Amatör Ligde mücadele eden MAKÜ Spor futbol takımı Kışla Stadı'nda oynanan müsabakada rakibi Burdur Belediye Sporu 4-1 mağlup ederek liderliğini sürdürdü.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 08 Kasım 2017 13:47

TOKİ İlkokulu’nda boş saksı kalmadı

TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlkokulunun 3-B Sınıfı öğrencileri, Okul Müdürü Nuri Düden ve öğretmenleri Necmettin Çakır'la birlikte okullarının bahçesindeki boş saksıları çiçeklendirdiler.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 08 Kasım 2017 13:47

09 Kasım 2017 - Perşembe - Burdur Gazetesi

09 Kasım 2017 - Perşembe - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv