Kültür Sanat - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Pazartesi, 13 Kasım 2017 15:08

14 Kasım 2017 - Salı - Burdur Gazetesi

14 Kasım 2017 - Salı - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Pazartesi, 13 Kasım 2017 15:05

Görev şehitlerimizi sevgi ve hasretle andık

Burdur'un efsane Belediye Başkanı Armağan İlci ve birlikte hayata gözlerini yumduğu Gazeteci Gülçin İlci Bozkurt ile Şoförü Ahmet Uğuz, 19. Ölüm Yıldönümlerinde mezarları başında anıldılar; Her yıl olduğu gibi bu yıl da hasretle, sevgiyle, unutulmaz anılarla...
13 Kasım 1998'de İzmir'de düzenlenecek Burdurlular Buluşmasına katılmak için yola çıkan Efsane Belediye Başkanı Armağan İlci ve beraberindeki Basın Danışmanı Gülçin İlci Bozkurt ile Şoförü Ahmet Uğuz, Dinar yakınlarında elim bir kazada yaşama veda etmişlerdi. Armağan İlci, Burdur Barosu'nda 2 dönem başkanlık yaptıktan sonra 26 Mart 1989'dan 13 Kasım 1998'e kadar 2 dönem de Burdur Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Gülçin İlci Bozkurt ve Ahmet Uğuz, bu dönemde Armağan İlci'nin en yakınında yer alan isimlerdi. 19 Yıldır unutulmaz bir sevgiyle hatırlanan Armağan İlci ve beraberindeki görev şehitleri bu yıl da mezarları başında anıldılar. Anmaya, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Barosu Başkanı Ramazan Gedik, CHP İl Başkanı Barış Ayten, Merhum Belediye Başkanı Armağan İlci'nin oğlu Okan İlci, akrabaları, dostları, belediye çalışanları ve CHP'liler katıldılar.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Orhan Akın, Türk Eğitim-Sen Burdur Şubesi'nin 6. Olağan Kongresinden güven tazeleyerek çıktı. Akın, Nurcihan Velicangil Kültür Merkezi'nde gerçekleşen kongrede yaptığı konuşmada 15 Temmuz vurgusu yaparak, Fettullahçı Teröristlerin uzun süre eğitimi ele geçirmeye çalıştıklarını hatırlatıp, "Türk Milletinden cevaplarını aldılar." dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 13 Kasım 2017 13:38

Yeni Sanayi’ye kavşak üst geçit

Milletvekili Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik'in, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ı makamında ziyaret ettiği açıklandı;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur'da çalışmalarını hızla sürdüren ve kısa süre içinde birçok gence futbolu sevdiren Trabzon Spor Futbol Okulu ve Göl Spor Futbol Kulübü, Atatürk'ün sonsuzluğa uğurlanışının 79. Yıldönümünde önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. 2010-2011 Sezonunda Bursa Spor'u şampiyonluğa taşıyan önemli isimlerden birisi olan Ozan İpek'in de katıldığı etkinlikte Trabzon Spor Futbol Okulu öğrencisi futbolcular gösteri maçı yapıp, Atatürk'e olan saygılarını gösterdiler.
Trazbon Spor Futbol Okulu Bölge Sorumlusu Uğur Kuşakcı, Yeşilçimen Halı Saha'da gerçekleşen etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, 10 Kasım'ın önemini öğrencilerine bir kez daha hatırlatmak, geçmişini bilen karakterli sporcular yetiştirmeyi kendilerine amaç edindiklerini vurguladı.
Trabzon Spor Futbol Okulu öğrencileri ve Göl Spor Kulübü futbolcuları, Atatürk'ün 79. Ölüm Yıldönümünde önemli bir etkinlik gerçekleştirdiler. Yeşilçimen Halı Saha'da düzenlenen programda genç futbolcular gösteri maçları yaptılar. Etkinliğe Bursaspor'un şampiyonluğunda büyük bir görev üstlenen, Adanademir Spor'un ortasaha oyuncusu Ozan İpek'de katıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre Avrupa'da en kirli havaya sahip 10 şehrin 8'i Türkiye'de yer aldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet