Kültür Sanat - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Hüsnü Bayer İlkokulu mezunları, 50 yıl aradan sonra yeniden buluştular. 1966-1967-1968-1969-1970 mezunları, yıllar sonra biraraya gelmenin mutluluğunu Big Vagon Cafe'de gerçekleşen buluşmada yaşadılar.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 11 Kasım 2017 12:27

13 Kasım 2017 - Pazartesi - Burdur Gazetesi

13 Kasım 2017 - Pazartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Cumartesi, 11 Kasım 2017 12:11

Ata’ya saygı için pedal çevirdiler

Burdur Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği, Mustafa Kemal Atatürk'ün 79. Ölüm Yıldönümünde "Ata'ya saygı bisiklet turu" etkinliği düzenledi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Büyük Ekim Devrimi; çok kanlı yaşandı. İnsanlar, ekmek ve özgürlük için ölüme koştular. Ama, devrimden sonraki süreç daha da zorlu geçti. Çünkü; bu kez ölmek değil, bütün ağır koşullara rağmen, devrimi yaşatmak için yaşamak gerekiyordu.
Devrimin ardından, çarlık döneminden kalma orman idaresi, Moskova'nın kışlık yakacak ihtiyacını karşılamakla görevlendirildi. Fakat daha sonra görüldi ki; yakacak için kesilen ağaçlar moskova'ya doğru değil, kasıtlı olarak ters istikamete doğru kesilip taşınmış! Kesilen ağaçların Moskovaya taşınabilmesi için, ağaçların kesildiği alanla,Moskova arasında bulunan bataklığın üzerine demiryolu döşenmesi ve ağaçların trenle taşınması kararı alındı.

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları
Cumartesi, 11 Kasım 2017 11:29

Belediyeden Ata’ya saygı yürüyüşü

Burdur Belediyesinin Mustafa Kemal Atatürk'ün 79. Ölüm Yıldönümünde düzenlediği "Ata'ya Saygı Yürüyüşü"ne yüzlerce Burdurlu katıldı. Köprübaşı'ndan Demokrasi ve Özgürlük Meydanı'na kadar devam eden yürüyüşte meşalelerle gece aydınlatıldı; Dev Türk Bayrağı ve Atatürk'ün resminin yer aldığı bayrak omuzlarda taşındı. Yürüyüşün ardından Demokrasi ve Özgürlük Meydanı'nda Burdurlular'a seslenen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, "Atatürk'ün neredeyse 100 yıl önce söylediklerini, hala tutulması gereken bir öğüt olarak almak zorundayız" dedi.
Yürüyüşün ardından Demokrasi ve Özgürlük Meydanı'nda Burdurlular'a seslenen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Atatürk'ün "Büyük ölümlere matem gerekmez, Fikirlerine bağlılık yeterlidir" dediği veciz sözüyle konuşmasına başladı. Matem tutarak Atatürk'ün emanet ettiği ülkeyi çağdaş ve aydınlık yarınlara götürmenin mümkün olmadığını vurgulayan Ercengiz, "O yüzden çok çalışmak, ona layık olmak zorundayız." dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur, yeni bir devlet hastanesine acilen ihtiyaç duymakta. Çünkü halihazırdaki hastane binaları, ihtiyaca cevap veremiyor. Eski hastane binasının depreme dayanıksız olduğuna dair raporlar var. Olası bir depremle, eski hastanenin yıkılması ve can kayıplarına yol açması halinde, hem yasal hemde vijdani açıdan pek çok kişi sorumluluk altına girecektir.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 11 Kasım 2017 11:28

Türkiye-Almanya İlişkileri

Almanya Aşağı Saksonya Eyaleti Sosyal Demokrat Parti Milletvekili Erkan:
"Türkiye, Avrupa Birliğine değil, Avrupa Birliği Türkiye'ye her zaman ihtiyaç duyacaktır. Yeni büyük Türkiye Avrupa seviyesine ulaştı, hatta çoktan aştı"

Yayınlandığı Kategori Manşet

Altınyayla ve Çeltikçi ilçelerine vekaleten atanan Kaymakam Adayları Vali Yılmaz'ı ziyaret etti

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 11 Kasım 2017 11:25

Burdurweb'ten Vali Yılmaz'a ziyaret

Burdurweb Dergisi ve internet sitesinin sahipleri Özgür Doğan ve Mehmet Can Doğan'ın Vali Şerif Yılmaz'ı ziyaret ettikleri açıklandı

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 11 Kasım 2017 11:25

"Yeni hastane yeri halka sorulsun"

Burdur Belediyesinden yapılan açıklamada; Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz başkanlığında toplanan muhtarların, yeni hastane yeri konusunda ortak görüşünün hastanenin mevcut yerinde kalması olduğu ifade edildi;
Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in başkanlığında toplanan mahalle muhtarları ile Mimarlar Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası temsilcileri Yeni Hastane yerini masaya yatırdı.
Burdur Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Duygulu ve Serdar Başgül, mahalle muhtarları, Mimarlar Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası temsilcileri ile meclis üyeleri katıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet