Kültür Sanat - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

11 Kasım 2017 - Cumartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, lideri, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk, sonsuzluğa uğurlanışının 79. Yılında saygı, özlem ve şükranla anıldı. Saat 9'u 5 Geçe tüm Türkiye'de olduğu gibi Burdur'da da hayat durdu; Genç, yaşlı herkes Atatürk için 2 Dakika boyunca siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bekledi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

İlimizle ilgili görüşmelerde bulunmak üzere Ankara'da bir dizi ziyaretlerde bulunan Vali Yılmaz'ın Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ı makamında ziyaret ettiği açıklandı;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Aytaş Akın ismiyle 1994'te tekstil sektöründe faaliyetlerine başlayıp, kısa süre sonra mermercik sektörüne adım atan Ercan Akın, şimdi de "Akınblok" ismiyle inşaat ve yapı malzemeleri alanında ticarete başladı. 2008 Yılından beri mermer tozlarının değerlendirilmesiyle ilgili AR-GE çalışmaları yürüttüğünü söyleyen Ercan Akın, patentini aldığı mermer atıklarından yapılmış ısı ve ses yalıtımlı İZOBOX Tuğlaları kamuoyuna "Yapı sektöründe devrim" diyerek tanıttı.
Serenler Otel'de düzenlediği yemekte Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, Emniyet Müdürü Arif Çankal, Burdur Barosu Başkanı Ramazan Gedik, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, MAKÜ Rektör Yardımcıları ve akademisyenler, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kamu kurum müdürleri ve sektör temsilcilerini ağırlayan Ercan Akın, İZOBOX'la ilgili bilgi verdi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Milletvekili Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik, yaptığı yazılı açıklama ile Burdur ili ve ilçelerinde Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü'nün yaptıklarını çalışmalar konusunda kamuoyunu bilgilendirdi;
Milletvekili Bayram Özçelik, yazılı açıklamasında Burdur Ulu Cami'de yaşanan sıkıntı konusunda gerekli tedbirlerin alındığını belirterek "Camide küçük bir yerde su sızıntısından dolayı bir sıkıntı yaşanmıştı. Gerekli görüşmeler yapılarak tamirat hemen yapıldı. Zaten ilerleyen zamanda kapsamlı bir şekilde tadilat ve bakım çalışmaları yapılacaktır." Dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Vali Şerif Yılmaz, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı hemşehrimiz Kamil Özcan'ı ziyaret etti;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Karamanlı'da trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cuma, 10 Kasım 2017 14:56

Başkan Ercengiz Yeni Sanayi’de

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Sanayi Sitesi'nde esnafları ziyaret ederek bere hediye etti.

Yayınlandığı Kategori Manşet