Kültür Sanat - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Çarşamba, 01 Kasım 2017 15:48

02 Kasım 2017 - Perşembe - Burdur Gazetesi

02 Kasım 2017 - Perşembe - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Çarşamba, 01 Kasım 2017 15:45

Merhum Ermiş mezarı başında anıldı

Geçtiğimiz yıl geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle yaşama veda eden Burdur Valiliği Halkla İlişkiler Eski Müdürü, Avukat Rahmi Ermiş mezarı başında anıldı. Burdur Gazeteciler Cemiyetinin düzenlediği anmaya, Burdur Barosu Başkanı Ramazan Gedik ile yönetim kurulu üyeleri, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hasan Taşdemir, Burdur Basını ve Merhum Ermiş'in ailesi katıldılar.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 01 Kasım 2017 15:43

Uygunsuz parka müsamaha yok!

Trafik Polisleri, Salı Günü pazar yerinde yaşanan trafik keşmekeşliğine "dur" dedi. Şehit Emeksiz ve Güzelleştirme Caddeleriyle birlikte İstasyon Park etrafında yaklaşık 30 araca uygunsuz park nedeniyle işlem yapıp çektiren polis ekiplerini, Emniyet Müdürü Arif Çankal'da ziyaret ederek, uygulamayı yerinde izledi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Şehit annesi Fatma Efek'in, kızı Teslime Özen ile birlikte Vali Şerif Yılmaz'ı makamında ziyaret ettiği açıklaması yapıldı;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Yargıtay Sempati duymak FETÖ üyeliği için yeterli değil kararı ile Burdur Ağ yaşayan mühendis Hakan Ö.'nün FETÖ üyeliğinden aldığı 6 yıl hapis cezasını "Örgüt üyeliği için organik bağ gerekir" gerekçesi ile bozdu
Ağlasun'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde mühendis olan Hakan Ö., 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yapılan soruşturma ile gözaltına alındı. Hakan Ö., hakkında "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan, Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Yargılamada FETÖ'nün illegal yönünü bilmediğini ifade eden Hakan Ö., çocuğunu örgüte müzahir okullara gönderdiğini, sohbetlere katıldığını ve örgüt gazetesine abone olduğunu kabullenerek beraatını istedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 01 Kasım 2017 15:38

Hastaneden de TOKİ’den de ses yok!

Burdur'un gündemini uzun yıllardır meşgul eden yeni hastane yeri ve TOKİ'yle ilgili hiçbir ses çıkmıyor.
Uzun süredir beklenen her iki konuda da yerinde sayıldığı gözleniyor. 2019'da biteceği söylenen hastaneyle ilgili daha bir çivi bile çakılmazken, TOKİ Konutlarıyla ilgili projeyi ise bakanlığın hala onaylamadığı öğrenildi.
Hastaneyle ilgili bekleyiş sürüyor

Yayınlandığı Kategori Manşet

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi uygulamalı eğitimle sahaya iniyor.
MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz'ın da her fırsatta dile getirdiği uygulamalı eğitim, özellikle Meslek Yüksekokullarının yeniden yapılanması çerçevesinde, teorik bilginin yanında sahada pratik uygulamalara önem veriyor.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 01 Kasım 2017 15:33

Seramik kursuna kayıtlar başladı

Burdur Belediyesinin Seramik Tasarım kurslarına kayıtlar başladı. 15 Kasım 2017'ye kadar devam edecek başvurular için Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne müracaat edilebilecek.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 01 Kasım 2017 15:32

“Orta 3’ten kovuldum!”

Eğitim sistemimiz, çocukların, yeteneklerine göre yönlendirilmesi işlevini yerine getirebiliyor mu? Ali İhsan Varol'un sunduğu kelime oyununa katılan Hüseyin isimli yarışmacı, hepsi üniversite mezunu rakiplerini eleyip hafta birincisi olunca, sunucu eğitim düzeyini soruyor.
Yarışmacı cevap veriyor;

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları

Ünlü televizyon sunucusu İrfan Değirmenci'nin senaryosunu yazıp oynadığı "Anne Ben Artist Oldum" adlı tek kişilik müzikal oyun Burdur'da sahnelenecek. 16 Nisan referandumu öncesi "Hayır" oyu vereceğini açıkladıktan sonra, çalıştığı televizyon kanalından uzaklaştırılan İrfan Değirmenci'nin, işten ayrılış öyküsü ve kendi yaşantısını esprili bir dille anlattığı oyun 8 Kasım Çarşamba günü saat 20:00'de Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonu'nda sahnelecek.

Yayınlandığı Kategori Manşet