Güncel Haberler - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Hasan TÜRKEL

Hasan TÜRKEL

Web sitesi adresi: http://www.burdurgazetesi.com

Türkiye, Dünya'da trafik kazası kaynaklı en fazla ölümlerin yaşandığı 10 ülkeden birisi. Karayollarına yapılan onca yatırıma rağmen, trafik kazalarında hala yılda 10 000 kişi ölüyor, 200 000 kişi yaralanıyor. Ülkemizde trafik kazalarının sebepleri arasında, emniyet kemeri takılmaması, aşırı hız gibi trafik kurallarına uyulmaması var!
Şimdi sorularla devam edersek;

Yargıya güven

22 Haz 2017

İlimizdeki AKP yöneticilerine, AKP savunucularına gidip sorulsa;

Korkunun sarayı

20 Haz 2017

Geçmişten günümüze değin, bu Anadolu topraklarına, binlerce yıldır nice saraylar yapıldı. Şimdi pek çoğundan eser yok, yerlerinde yeller esiyor.
Saraylar niye yapıldı, yapılmakta?

Adaletsiz adalet

17 Haz 2017

Televizyon haberlerini izliyor musunuz?
Tabi ki izliyorsunuz. Peki, kimi zaman haber saatlerinde kanalları şöyle bir dolaşıp; hangi kanallar hangi haberleri veriyor? Hangi kanallar bazı haberlere hiç değinmiyor? Bazı kanallar muhalif seslere niye hiç yer vermiyor, araştırıp görüyor musunuz?
Daha da önemlisi, televizyonlarda; terör kurbanı olup canveren askerlerin, tecavüz edilip öldürülen minnacık çocukların, erkek şiddeti ile yaşamı karartılıp öldürülen kadınların, bonzai yada benzeri uyuşturucu kullanıp, sokak ortasında perişan yatan gençlerin haberlerini izleyince neler hissediyorsunuz?

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu "Askeri casusluk" suçlamasıyla, 25 yıla mahkum edilerek tutuklandı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP milletvekilinin tutuklanmasını, CHP'ye yönelik "çalıya taş atma" operasyonu olarak görüp, karşı bir hamle ile "Ankara'dan İstanbula "Adalet" yürüyüşü başlattı.

TÜİK verilerine bakarsanız, Türkiye, 2017'in ilk çeyreğinde, 2016'nın ilk çeyreğine oranla %5 büyüdü. Yani gayrisafi yurt içi hasıla %5 arttı.
TÜİK verileri böyle söylerken; sanayici, tüccar, esnaf, üretici, ülkede şartların yatırım yapmaya elvermediğini, alacakların tahsil edilemediğini, piyasada paranın dönmediğini söylüyorlar.
Türkiye; 2017'nin son çeyreğinde %5 büyüyüp, büyüme hızında Çin ve Hindistan'ın arkasından dünya üçüncüsü olduysa, sanayici, yatırımcı, tüccar, esnaf, üretici neden şikayetci? Neden, Türkiye'nin yatırım yapılabilir olmaktan hızla uzaklaştığı söyleniyor?
Anladığımız kadarıyla, AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın, yönetip yönlendirdiği dış politika ve ekonomide bilinen kurallar işlemiyor. Yada daha açık söylersek, dış politikayı ve ekonomiyi görünen kurallar değil, görünmeyen kurallar yönetiyor.
Nasıl mı?

15 Temmuz Darbe Girişimi’nden sonra, öncelikle ordu emniyet ve diğer kurumlarda, binlerce kamu görevlisi, Fetö’cü suçlamasıyla açığa alındı, ihraç edildi, tutuklandı.

Terörle mücadelede bir can daha verdik. Mardin-Dargeçit'te çıkan çatışmada yaralanıp, daha sonra tedavi edildiği hastanede can veren, Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Hikmet Zengin Burdurlu, Güneyyayla (Marmara) Köyü'nden.
Doğal olarak, terörle mücadelede can veren diğer canlar gibi, Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Hikmet Zengin içinde tören yapıldı. Teröre lanet okunup, ölene rahmet dilendi. Ama; yakınlarını teröre kurban verenlerin acılarını, yapılanlar tabiki dindirmeyecek. Olsa olsa biraz teselli edecek. Gepegenç insanları askere gönderip, tabutla karşılamak, dinmez, azalmaz, unutulmaz yaralar açar yakınlarının yüreğinde. Hele geride kalan çocuklar eşlerde varsa!

15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Raporu'nun kamuoyuna açıklandı. Rapor hakkında değerlendirmeler yapıldı. Rapora yönelik eleştirilerde bulunuldu.
Artık bundan sonrası komedidir, mizaha malzemedir!
Neden mi?

Demokrasi yoksa!

23 May 2017

Son dönemde en geniş mutabakatla üzerinde ortaklaşılan konu nedir sizce?
Kanun Hükmünde Kararname ile Mesleklerinden ihraç edilen ve İhraç nedenini sorgulamak ve görevlerine geri dönmek talebiyle, 74 gündür açlık grevinde olan Öğretmen Nuriye Gülmen ve Akademisyen Semih Akça gözaltına alındı.