Geçtiğimiz sene Burdur'un "Yılın Fark Yaratan Öğretmeni" seçilen Feridun Bozyiğit, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen "Öğretmenime Sevgilerle" Yarışması'nda Türkiye birincisi oldu.

İstanbul kökenli özel bir okul tarafından başlatılan ve Milli Eğitim Bakanlığınca desteklenen Türkiye çapındaki Proje "Öğretmenime Sevgilerle" Yarışması'nı, bu yıl İlimiz Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu Matematik Öğretmeni Feridun Bozyiğit kazandı.
Öğrencilerde öğretmenlerine karşı vefa duygusunu geliştirmek, öğrencilerle öğretmenleri arasındaki sevgi bağlarını güçlendirmek ve öğrencilerde hediyenin asıl amacının maddi kazanım değil maneviyat olduğu duygusunun gelişmesini sağlamak amaçlarıyla hazırlanmış mezun veya aktif öğrencilerin katıldığı ve Türkiye'nin beğenisine sunulduğu Mesaj Bırakma Yarışması'nda, Türkiye çapında birinci; İlimiz öğretmenlerinden Feridun Bozyiğit oldu.
Feridun Bozyiğit tarafından yayımlanan bültende, 81 ilden 700 civarında okuldan 1000'e yakın öğretmenin katıldığı "Öğretmenime Sevgilerle" Yarışması için Burdurlu öğrencilerin öğretmenlerine yoğun talepleri olduğunun görüldüğünü, kendisinin oyların yaklaşık yüzde 15'ini alarak birinci olduğunu dile getirerek, "Yarışma bana da sürpriz oldu. 3 haftalık yarışmada sadece son bir haftadaki katılımla ve yoğun bir destekle sağ olsunlar, bizleri birinciliğe taşıdılar. Sadece Burdur'dan değil, yaptığımız projelerle temasta olduğumuz Burdur dışındaki öğrencilerimizin de desteğini arkamıza aldık. Nüfusu kalabalık bir İstanbul projesinde Burdurumuzu ön plana çıkardığımız için mutluyuz. Burdurumuzu Türkiye'ye tanıtmak için çalışmalarımız devam edecektir. Güzel şehir Burdur'a Sayın Burdurlulara ve canım öğrencilerime teşekkür ediyorum. Sağolsunlar varolsunlar" dedi.
Bozyiğit'in yayımladığı bültende ayrıca, "Geçen sene de Burdur'da "Yılın Fark Yaratan Öğretmeni" seçilerek Burdur ilini Ankara'da temsil eden ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki ilk resepsiyona çıkarak "Aksaraya çıkan İlk Burdurlu" ünvanını alan Bozyiğit, Matematiği ve bilimi sevdirici çalışmalarıyla biliyor. Her fırsatta Burdur'u tanıtıcı projeleriyle öne çıkan Bozyiğit, "Paralarımız ve Burdur", "Burdur'da Mars Toprağı" vb gibi Burdur'u tanıtıcı projelere sahip. Tamamen kişisel çabalarıyla kurduğu ve içinde kendi matematiksel icatlarının da bulunduğu örnek Matematik-bilim sınıfı diğer illere de örnek proje olarak sunulmakta, bilimsel proje ve eser dallarında başarıları bulunmaktadır. Çeşitli ulusal dergilerde yayınlanmış yazıları yanı sıra hazırlayıp sunduğu "PİRAMİT" adlı matematik gazeteleri ve çalıştığı okullara kazandırmış olduğu bağışlar bulunmaktadır. Okul Müdürü Yusuf Gözüaçık, öğretmenlerinin ve öğrencilerinin yapıcı, bilimsel ve katkıya değer projelerine her zaman destek ve önem verdiklerini belirterek öğretmenlerini bir kez daha kutladı. Yarışmayı kazanan öğretmen cumhuriyet altını ile ödüllendirildi." ibareleri yer aldı.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection