Bölgemiz - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Bölgemiz

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdurrahman Yılmaz'ı ziyaret etti. Başkan Vekili Yılmaz, Antalya'nın önemli bir turizm merkezi olduğunu belirterek, Çinli turistleri Antalya'ya davet etti.
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Kariyer.net'in e-eğitim platformu Kariyer Akademi yayın hayatına başladı. Kariyer Akademi'de, üyeler eğitim masrafından tasarruf ederek, öğrenme zamanına kendileri karar veriyor. Sertifikası olan e-eğitimler, e-öğrencinin adresine başarı belgesi olarak gönderiliyor. Ayrıca, e-eğitim ile alınan sertifikalar, Kariyer.net özgeçmişine de eklenebiliyor.
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Akdeniz'deki belediyelerin proje ekiplerine BAKA'nın verdiği eğitim programında; teorik eğitimin ardından katılımcıların hazırladıkları örnek projelerin analizi yapıldı.
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Gölhisar Ak Parti Teşkilatı, ilk toplantısını İlçe Başkanı Abdullah Aksoy öncülüğünde, Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla parti binasında gerçekleştirdi.
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Antalya'da ilk defa Eğitim Kongresi düzenlendi. 28-30 Kasım 2014 tarihlerinde Antalya'da düzenlenen "21. yüzyılda bir eğitim felsefesi oluşturma" ana tema üzerine kurulu 1. Eğitim Kongresi'ne, Burdur'u temsilen Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram ve Burdur Fatih Projesi eğitmenlerinden Hüseyin Aydın katıldı.Eğitim felsefesinin incelenmesi ve oluşturulması için düzenlenen 1. Eğitim Kongresi, 3…
Öğeyi Oyla
(0 oy)
2012'deki yangının yaraları sarıldı - 1.0 out of 5 based on 1 vote
2012 yılında Altınyayla'da meydana gelen yangının yaraları sarıldı. Altanyayla'da ikamet eden bir vatandaşın evi, elektrik kontağından çıkan kaçak nedeniyle yanmıştı. Altınyayla Kaymakamı Mehmet Ayhan tarafından atılan adımlar neticesiyle, Altınyayla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca yapımına başlanan ev tamamlandı.
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Antalya Isparta Burdur Denizli Kaş Platformu (A Platformu) ve Hisarçandır köylüleri ortak bir açıklama yaparak, Antalya EXPO 2016'nın sembol bitkisi olan şakayıkların doğal yaşam alanı olan sedir (katran) ağaçlarının arasına mermer ocağı açılacak olmasına tepki gösterdiler;
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Hisarçandır Köylüleri Olimpos Safranını korumaya alıyor - 1.0 out of 5 based on 1 vote
Antalya -Isparta-Burdur-Denizli-Kaş (A) Platformu Antalya-Hisarçandır Köylüleri ile ortaklaşa açıklama Olimpos Safranı'nın sayısının sadece 253 olduğuna, maden ocaklarının bu türü tehdit eden en önemli faktörlerin başında geldiğine dikkat çekerek, Bu durumun devam etmesi durumunda türün yakın bir gelecekte yok olacağını, Bu türün yok olmasına asla izin vermeyeceklerini duyurdular;
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Burdur ili Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural seçim döneminde vaat ettiği "Sizi Dinliyoruz" adlı kahvehane toplantılarının ilkini Armutlu Mahallesinde gerçekleştirdi.
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ağustos ayında market fiyatlarına bakıldığında, 5 üründe fiyat değişimi görülmezken, 13 üründe azalma, 18 üründe ise fiyat artışı olduğunu, üretici fiyatlarında ise Ağustos ayında, 8 üründe fiyatlar değişmezken, 9 üründe azalma, 15 üründe ise fiyat artış meydana geldiğini bildirdi.
Öğeyi Oyla
(0 oy)