Haberler - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Burdur'da bu yıl 3'sü düzenlenecek Teke Yöresi Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın, en verimli besi sığır yarışmasıyla birlikte, aynı zamanda "Koyun Keçi Güzellik Yarışması"na da ev sahipliği yapacağı açıklandı;
GL Platform Fuarcılık tarafından 27-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek Teke Yöresi 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarı, renkli görüntülere sahne olacak. Köy Koop ve Burdur Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenecek yarışmada yörenin üstün genetik ve ırk özelliklerine sahip küçükbaş ırkları boy gösterecek.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Okan Üniversitesi'nin düzenlemiş olduğu toplamda 110 Grubun katıldığı Türkiye Liseler arası müzik yarışmasında, Bahçeşehir Koleji Lise Müzik Grubu ilk 15 grup arasına girerek, Türkiye finallerine kaldı. .26 Nisan'a kadar sürecek oylama için tüm Burdur Halkı'nın destekleri bekleniyor.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, aralarında meslekten ihraç edilen öğretmenlerin de bulunduğu 4 şüpheli gözaltına alındı.
Burdur Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği ve ByLock kullanıcısı oldukları gerekçesiyle Bucak ilçesinde ikamet eden N.K, Çavdır İlçesi Tapu Müdürlüğünde memur M.K ve mesleklerinden ihraç edilen öğretmenler F.A. ve M.Y.Ç. gözaltına alındı.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen Spor Bilimleri Turizm ve Rekreasyon Öğrenci Kongresi, MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu'nda başladı.
Müzik Dinletisiyle başlayan kongrenin açılışında Üniversite Sporları Federasyonu Genel Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer ve Spor Bilimleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Türkiye'nin spor alanında yaşadığı problemlere değinip, sportif aktivitelerin bilimden ayrı yapılamayacağını dile getirdiler. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürülü Ömer Faruk Şiran ile MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş Acar'ın yaptıkları konuşmalarla selamladığı kongreyle ilgili bilgileri, Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kadir Pepe paylaştı. Pepe, çok sayıda üniversiteden 260'ın üzerinde öğrenci ve kademisyenin katıldığı kongreye 414 bildiri sunulduğunu söyledi.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonu'nda düzelenen "Bağlamanın Telinden, Nefes ve Sesin Diliyle Türküler" konserinde sahne alan MAKÜ Öğretim üyesi Doç. Dr. Nurdan Kızıldeli Salık, seslendirdiği eserleri 2014'te Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde geçirdiği kalp krizi sonucu şehit olan eşi Astsubay Kenan Salık ve tüm şehitlere armağan etti.
Duygulu anların yaşandığı konserde, Nurdan Kızıldeli Salık "Eşimi 3 yıl önce kaybettim. İsterimki gönlümden, yüreğimden kopanlar, türkülerle ona da ulaşsın, ona gitsin ve bütün şehitlerimizin anısına olsun. Bunun için bu konseri düzenledik" dedi.
Salık'ın konserinde Şan Tekniği ile seslendirdiği Aşık Veysel, Pir Sultan Abdal, Kul Himmet ve Neşet Ertaş türküleri konsere katılan konuklar tarafından yoğun alkış aldı. Konser sonunda MAKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sibel Karakelle, Nurdan Kızıldeli Salık ve Saz sanatçılarına çiçek vererek teşekkür etti. Prof. Dr. Karakelle "Anadolu'muzun irfanının sözlere yansıdığı türkülerimizin ne kadar etkili olduğunu görüyoruz. Sanatçılarımızın yüreğine sağlık" dedi.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Referandum sonuçlarına bakılırsa, hem ülkede hemde ilde taşlar yerine oturmaya başladı!
Nasıl mı?
Referandum'da büyük şehirler "Hayır" dedi!
Neden?

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Araştırmacı Organolog Yazar Abdurrahman Ekinci, bölgemizdeki halk törelerini, gelenek ve göreneklerini araştırarak, siz okuyucularımızla paylaşmayı sürdürüyor. Araştırmacı Yazar Ekinci son olarak ilimizin en eski yerleşim yerlerinden olan Kozağaç köyünün "Ölü Yemeği" diğer adıyla "Acı Yemeği" göreneğini araştırıp, belgeledi. Sonuçta ortaya ilginç görüntüler ve yaşanmışlıklar çıktı.
Adı...................:Mehmet
Soy adı............: Erdönmez
Baba adı..........: Mümin
Ana adı............: Gülsün
Doğum tarihi....: 1932
Doğum yeri......: Kozağaç köü
İşi.....................: Tacir-besici
Tahsili...............: İlk okul

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan, çift başlılığı ve krizleri ortadan kaldıracak, istikrarımız ve istikbalimiz açısından büyük önem taşıyan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, halkımızın üstün ferasetiyle kabul görmüştür. Ülkemiz için hayati bir önem taşıyan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi oylamasından çıkan sonuç, büyük Türkiye'nin temelinin çok sağlam atılacağının işaretidir. Vesayet odakları, darbeler ve koalisyonlar bugün itibariyle tarihe karışmıştır. 15 Temmuz'da tarihin en büyük hainliğiyle karşı karşıya kaldığımız kalleş kalkışmayı gerçekleştirenlere, ülkemizin gelişmesini engellemek isteyen dış güçlere ve onların içimizdeki maşalarına, ülkemizde bugün kriz bekleyenlere, yüce milletimiz en güzel cevabı yine sandıkta vermiştir. Bugün milli birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz perçinlenmiştir.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

İzmir merkezli 13 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Parelel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, OHAL Kapsamına Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Şifa Üniversitesi ve hastanesinde örgütsel faaliyet yürüttükleri tespit edilen 40 şüpheli yakalandı.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

İşadamı Mehmet Cadıl'ın, Aziziye'de yaptırıp köye bağışladığı düğün salonunun açılışı yapıldı. Açılışı yapılan düğün salonuna Mehmet Cadıl'ın adı verildi.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Atı alan Üsküdar'ı geçti!

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Kent ici trafik akışının düzene sokalması amacıyla Burdur Belediyesinin Pamukkale Üniversitesi'yle işbirliği yaparak başlattığı ortak hizmet projesini açıklayan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, yapılacak düzenlemeleri kamuoyuna duyurdu. Başkan Ercengiz, Köprübaşı ve Cumhuriyet Meydanı'nda ciddi düzenlemelere gidileceğini ifade edip, park sorunun ortadan kaldırılması için adımların atılacağını müjdeledi.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Burdur Lisesi'nin kapatılmasına seyirci kalmayacak! Burdur'un sembolü olan, Burdur'un adını taşıyan Burdur Lisesi'ni kapatmaya, adını unutturmaya, kimsenin gücü yetmeyecek!
133 yıllık bir geçmişe dayanan Burdur Lisesi'nin kapatılacağını öğrenen pek çok okurumuz bize ulaşarak, "Burdur Lisesinin kapatılacağını öğrendiklerini belirtip, üzüntülerini, tepkilerini dile getirdiler.

Öğeyi Oyla
(11 oy)

Halk otobüsünde bir sapık, iki kız öğrencinin gözü önünde, cinsel organını çıkarıp, bir kadın yolcunun giysileri üzerine boşaldı. Olay esnasında, otobüsden inip kaçan sapık, iki kız öğrenci ve bir kadın yolcunun şikayeti ve teşhisiyle yakalandı.
Karakoldaki ifadesinde olayı itiraf eden şüpheli İ.Y. savcılıkta olayı inkar etti. Ancak, savcılık mahkemede, deliller doğrultusunda tutuklama talip etti. Mahkeme şüpheli İ.Y.'yi adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Savcılık karara itiraz edince, dosya Isparta'ya bir üst mahkemeye sevk edildi.

Öğeyi Oyla
(5 oy)

Milli Takım Boks Antenörü, Burdur'da "Boksun babası" Merdana Bağrıyanık, sporcularını 8-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Elazığ'da yapılacak Liselerarası Türkiye Boks Şampiyonasına hazırlıyor. Rock Star Fitness Salonu'nda çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Bağrıyanık ve öğrencileri daha önce çeyrek finalde kaçırdıkları madalyaları, bu kez Elazığ'dan getirmeyi hedefliyorlar.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

ISPARTA GÖLCÜK TABİAT PARKI ÇELİK GİRİŞ KONTROL BİNASI
ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI 6. BÖLGE
MÜDÜRLÜĞÜ ISPARTA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Antalya-Burdur Yolu'nda özel bir araç, seyir halindeki iki tırın arasında sıkıştı. Herhangi bir yaralanmanın olmadığı olayda tırların arasında kalan araç büyük zarar gördü.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Burdur İnsuyu Mağarası idare binaları ve çevre temizlik işlerinin 3 kişi ve 5,5 aylık süreyle hizmet alımı işi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arkeoloji Dünyasının yakından takip ettiği Kibyra Antik Kenti Kazılarının başındaki duran Şükrü Özüdoğru, Turizm Haftası'nda verdiği konferansla çalışmaları paylaştı. Müze Müdürlüğü Konferans Salonu'nda yaptığı sunumda, 2007'de başlayan kazıların 10 yılı geride bıraktığını hatırlatan Yrd. Doç. Dr. Özüdoğru, Kibyra'nın önemli bir turizm merkezi olması yolunda büyük bir dönüşüm sağladığını vurguladı.

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Burdur'da mermer sektörü başta olmak üzere ihracat yapan iş adamları ve tüccarlar ile sorunları yerinde değerlendirmek üzere Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarık Sönmez ve 5 Bakanlık Genel Müdürü ile Burdur'a geldi. Konuya dair yapılan açıklamada, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda iş adamları ve ihracatçı sanayiciler ile bir araya gelinen toplantıda, başta mermer olmak üzere çeşitli sektörlerin sorunlarının masaya yatırıldığı açıklaması yapıldı;

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Anadolu Gazetelerini ayakta tutan Resmi İlan tarifesi hala yayınlanmadı. Buda yerel gazeteleri zora girmesine neden oluyor.
Her yıl Ocak ayında Bakanlar Kurulu resmi ilan tarifesini onaylayarak yürürlüğe giren ilan tarifesi bu yıl görüşülmesi uzadı.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)