Haberler - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Komünistin Eli!

20 Mar 2017

Milli Eğitim Müfettişliği yaparken, 1973 seçimlerinde, imkansızlıklara, baskılara, karalamalara kafa tutarak, o dönemdeki Cumhuriyet Senatosu'nda Burdur'u temsil etmeyi başaran Senator Ekrem Kabay, hala gönüllerimizin, Burdur'un Senatörüdür. Ekrem Kabay, ülkenin bağımsızlığına ve demokrasi mücadelesine bir ömür verdi. Yıllardır Burdur'un, Burdurlular'ın sorunlarının çözülmesine önderlik, rehberlik etmekte, siyasi tecrübesini yeni nesillere her vesile ile aktarmaktadır. Senatör Kabay 1973 Yılı senato seçimlerinde verdiği amansız mücadeleyi, "Komünist'in eli" başlıklı yazısında bize anlatıyor;

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince, "Sezaryen, Anne, Bebek Eylem Planı" Kapsamında İlde, Primer Sezaryen Oranının %13'e Düşürülmesiyle, Normal Yolla Doğum Yaptırma Oranı Yüksek Olan Hekimlerimize, Vali Sayın Şerif Yılmaz tarafından başarı belgesi verildiği açıklaması yapıldı;

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Vali Şerif Yılmaz, Yaşlılar Haftası kapsamında düzenlenen programda Yaşlılarla kahvaltıda bir araya geldi.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, Türkiye'de 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına ilişkin kampanya çerçevesinde, Avusturya'nın başkenti Viyana'da seçmenlerle "cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi" konulu etkinlikte bir araya geldi. Başbakan Binali Yıldırım, etkinliğe telefon bağlantısıyla katıldı.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Beşiktaş'ın Burdur'daki taraftar grubu "Burdur Kartalları" Geçtiğimiz Pazar günü Antalya'da oynanan maçta takımlarını yalnız bırakmadı.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

İLAN
Sınırlı Sorumlu Burdur-Isparta Pancar Ekicileri
Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı'ndan

Öğeyi Oyla
(0 oy)

T.C. BURDUR İCRA DAİRESİ
2016/679 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Öğeyi Oyla
(0 oy)

S.S. YEŞİL SİTE ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ'NDEN
İLAN

Öğeyi Oyla
(0 oy)

1. Dünya Savaşı sırasında boğazları kontrol altına alıp Anadolu’yu işgal etmeye çalışan İtilaf Devletlerine karşı denizde ve karada verilen üstün mücadelenin ardından kazanılan zaferin 102. Yıldönümü, bağımsızlık inancı ve kararlılığıyla kutlandı. Etkinliklerde 18 Mart Çanakkele Şehitleri de saygıyla anıldı.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı, Anayasa Komisyonu Başkanvekili,  AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek’in Avusturya-Viyana ve Macaristan-Budapeşte’de teşkilat mensupları ve gurbetçi vatandaşlara  Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatacağı açıklandı;

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Ali Boyacıoğlu’nu kaybettik

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Bucak İlçesinde katıldığı programların ardından Vali Yılmaz, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen programda Bucaklı İş Adamları ile bir araya geldi.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Burdur ve Isparta Kent Konseyleri, Isparta Gelendost Belediyesi’nin sponsorluğunda başlattıkları “Sağlıklı Beslenmek İçin Günde Bir Tane Elma Yiyoruz” projesiyle Sakarya ilkokulu’nda öğrencilere elma dağıttılar.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Burdur-Isparta Tabipler Odası, 14 Mart Tıp Bayramı kutlamasında üyelerini Serenler Otel’de düzenlenen yemekte ağırladı. Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in katıldığı yemekte konuşan Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ulaş Sağlam, 14 Mart’ın tarihini anlattı. 

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Sözleri Sedat Ergintuğ’a ait, Avni Anıl’ın Hicaz makamında bestelediği, Şarkıda, O billur sesiyle Zeki Müren ne diyor;

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Vali Şerif Yılmaz, İl Sağlık Müdürlüğü'nce düzenlenen 'Tıp Bayramı' programına katıldı.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Şehitleri anma programı, yarın saat 10:30 şehitlikte çelenk sunumu ile başlıyor.
Şehitlikte, Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, ve Muharip Gaziler Derneği İl Temsilciliği çelenkleri şehitler anıtına sunulacak.
Etkinlikte İstiklal marşı okunup, saygı duruşunda bulunulmasından sonra, günün önemine dair konuşma yapılacak. Şiir okunacak. Vali Şerif Yılmaz şehitlik özel defterini imzalayacak. Şehit mezarları ziyaret edilecek.
Şehitlikteki anmanın ardından, saat 11:30'da MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu'nda, Burdur 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'nce hazırlanan program sergilenecek.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

4 Yılı aşkındır Burdur Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü olarak görev yapan Fırat Erkal, Muğla İl Müdürlüğüne tayin oldu. Erkal'dan boşalan koltuğa, vekaleten İl Müdür Yardımcısı Oktay Darcan'ın getirildiği öğrenildi.
Fethiye Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürüyken, 2013 Yılının Ocak ayında Burdur İl Müdürlüğüne atanan Fırat Erkal, Muğla Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevine atandı. 4 Yılı aşkındır Burdur'da görev yapan Erkal'ın gelecek hafta Burdur'daki görevini, İl Müdür Yardımcısı Oktay Darcan'a vekaleten bırakıp Muğla'ya gideceği öğrenildi.
Bahtiyar Turan

Öğeyi Oyla
(0 oy)

İstanbul Barosu Eski Başkanı Ümit Kocasakal, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini eleştirdiği Burdur'da, Büyük Ortadoğu Projesi'nin hayata geçirilmek istendiğini savundu. Amerika'nın Eski Dışişleri Bakanı Kondoliza Rays'ın "Ortadoğu'da 22 ülkenin sınırları değişecek" dediğini söyleyen Kocasakal, "Anayasa değişikliğiyle tek bir kişi üzerinden Türkiye'yi teslim almak amaçlanıyor. Küresel bir plan deşifre oluyor" dedi.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Ak Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, ÜniAK Topluluğunun davetlisi olarak katıldığı konferansta 16 Nisan'da referandumu yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı. Nurcihan Velicangil Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konferansa İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, önceki dönem Ak Parti Milletvekillerinden Mehmet Alp, Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte ve Ak Partililer katıldı. Konfaransta yeni sistemle birlikte siyasi ve ekonomik istikrarın güçleneceğini söyleyen Aslan, vesayet odaklarının da ortadan kaldırılacağını vurguladı.

Öğeyi Oyla
(0 oy)