Haberler - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Köprübaşı'nda yapılan düzenlemeler, havuzlar, su fıskiyeleri, çiçeklerle, çimlerle bezenmiş alanlar, kamelyalar, son olarakta meydana yerleştirilen huzur ve barışın simgesi kadın çocuk heykelleri ile Köprübaşı şenlendi.
Köprübaşı'nda ilçe, köy otobüslerinin yolcu aldıklarıbölümde yapılan düzenlemeler, çayın etrafındaki dinlenme alanlarını, şehrin en güzel en müstesna yerlerinden biri haline getirdi. Alanda yapılan en son çalışma,Köprüden suya atlayan çocukları canlandıran

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Burdur Belediyesi'nce hazırlanan programla, Lisinia Doğa Merkezi'ne düzenlenen ücretsiz turlara katılanlar, burada hem lavanta hakkında bilgi alıyor hem de lavantalar arasında fotoğraf çektiriyor.
Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bayram dolayısıyla kent sakinlerinin farklı bir etkinliğe katılması için ücretsiz turlar düzenlediklerini belirtti.
Burdur Gölü kıyısındaki lavanta bahçelerinde vatandaşların güzel bir gün geçirmelerini amaçladıklarını dile getiren Ercengiz;

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran ile yaptığımız söyleşi de, ilimiz için güzel haberler aldık. Bir olağanüstülük yaşanmaması halinde Spor Salonu ve Yüzme Havuzu'nun 2017 yılı sonuna kadar hizmete girebileceğini öğrendik. Bu iki müjdeli haberin yanında başkaca güzel gelişmeleri söyleşimizde bulabileceksiniz.
Kemal Taraşlı.: Burdur ne zaman yüzme havuzuna kavuşacak?

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Binicilik, hem bedensel hemde psikolojik açıdan çok faydalı bir spor. At biniciliği, özellikle büyük şehirlerde zengin sporu olarak bilinir. Burdur'da faaliyet gösteren Barni At Çiftliği, biniciliği halka açık, ekonomik ve kolay bir hale getirdi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Bayram'ın başlamasıyla birlikte güzel bir bayram geçirme hayali, yerini geride kalan ölüm haberlerine bıraktı.
Geçtiğimiz pazartesi günü Ağlasun'da meydana gelen kazada bir kişi hayatını kaybetti.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, Ramazan Bayramı tatilinin ikinci ve üçüncü gününde, Balıkesir, Erzincan, Manisa, Bursa, Ankara, Kırklareli, Karaman, Sivas, Adana, Gaziantep, Yozgat, Malatya, Muğla, Rize, Hatay, Kahramanmaraş,Burdur ve Denizli'de meydana gelen kazalarda 32 kişi yaşamını yitirdi. Arife günü meydana gelen trafik kazalarında ise 17 kişi hayatını kaybetmişti.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yazıköy'de işlenen cinayetin sır perdesi aralandı. Bayram'ın 2. günü meydana gelen olayda 22 yaşındaki Tahsin Göksel'in tarlada ölü olarak bulunduğu haberlerinin basına yansımasının ardından, şok edici gerçek ortaya çıktı.
Vuran başkası değil babası çıktı

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

T.C. BURDUR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR
BURDUR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Ramazan Bayramı'nda Valilik tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, arefe günü şehitlik ve huzur evi ziyareti ile başlamıştı. Bayramın ilk günü ise Bayram namazının ardından, Ulu Cami avlusunda düzenlenen bayramlaşma programıyla devam etti.
Vali Şerif Yılmaz, Ramazan ayının son günü Bayram arefesinde, Burdur Şehitliğine ve huzurevine ziyarette bulundu. Şehitlikte gerçekleşen programda Vali Yılmaz, beraberinde şehit aileleri, protokol ve sevgi evlerinde kalan çocuklarla birlikte şehit kabirlerini tek tek dolaşarak karanfil bıraktı.
Şehitliğin dolaşılmasının ardından İl Müftülüğü görevlileri tarafından Şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim okundu ve İl Müftüsü Hırdır Bayrak tarafından dua yapıldı. Vali Yılmaz, şehitlikten ayrılmadan ailelerin Ramazan Bayramlarını tebrik etti.
Ramazan Bayramının ilk günü ise Bayram namazını Ulu Cami'de kılan Vali Yılmaz ve beraberindeki protokol üyeleri, namaz sonrası vatandaşlarla bayramlaştı. Cami içerisindeki bayramlaşmadan sonra, Ulu Cami Avlusunda devam eden bayramlaşma programında Vali Yılmaz beraberinde protokolle birlikte vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Bayramlarını tebrik eden Vali Yılmaz, daha nice bayramlara sağlık ve huzurlu bir şekilde kavuşmayı diledi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Türkiye, Dünya'da trafik kazası kaynaklı en fazla ölümlerin yaşandığı 10 ülkeden birisi. Karayollarına yapılan onca yatırıma rağmen, trafik kazalarında hala yılda 10 000 kişi ölüyor, 200 000 kişi yaralanıyor. Ülkemizde trafik kazalarının sebepleri arasında, emniyet kemeri takılmaması, aşırı hız gibi trafik kurallarına uyulmaması var!
Şimdi sorularla devam edersek;

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

58. Piyade Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlası’nda, 1997-2 tertip 2’inci kademe uzun dönem 675 Piyade yemin ederek acemi eğitimlerini tamamladılar. Bayram öncesi askere uğurladığı oğullarına kavuşmak için çok sayıda aile de Burdur’a gelerek, yemin törenine şahitlik etti. Yemin töreninde, yaş kütüğüne dönem plaketinin çakılmasının ardından Kışla’ya ilk teslim olan askerlerle eğitim, spor ve bakım branşlarında başarılı olan askerlere ve askerlik görevlerini Burdur 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı’nda yapmış asker yakınlarına Vali Şerif Yılmaz tarafından katılım belgeleri ve hediyeleri verildi. Törenin ardından aileler çocuklarına hasretle sarıldılar. Törene katılan Vali Şerif Yılmaz, bütün ailelerin ve askerlerin Ramazan Bayramını kutladılar.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulunun Haziran ayı toplantısı, Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde Osmaniye´de yapıldı. Antalya, Burdur, Isparta, Hatay, Kahramanmaraş ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nden gelen cemiyet başkanları, toplantı öncesi Osmaniye Valisi Kerem Al´ı makamında ziyaret etti. Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevlüt Yeni, Vali Al’a çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Osmaniye’deki toplantıya Burdur’u temsilen, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Onur Kurulu Üyesi ve Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Adnan Taraşlı katıldı.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Burdur Belediyesi Ramazan Erkinlikleri kapsamında sahne alan ‘Ben Yoruldum Hayat’ şarkısıyla sevilen Mümin Sarıkaya, Burdurlulara unutulmaz bir gece yaşattı.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Ramazan Bayramı’nda tatilcilerin akın ettiği Antalya’da artan elektrik tüketimine karşı alarma geçen AEDAŞ, bayram boyunca enerji sıkıntısı yaşanmaması için planlı kesintileri askıya alırken, 891 personeli de olası arızalara müdahale amacıyla sahada görevlendirdi açıklandı; 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

İnşaat yapmak, yolları sokakları keyfince kapatma, kaldırımları işgal etme hakkını verir mi? Teknolojinin uzay çağına ulaştığı bu çağda, işçileri hala ilkel iskeleye çıkarıp, kalas üzerinde çalıştırmak hak mı, revamı? İnşaat yapıyorum gerekçesi ile Yolları, sokakları keyfince kapatanları, Alo Belediye 153’e,  inşaatlarda güvenlik önlemi almayan, ilkel iskelelerde işçi çalıştıranları Alo 170 şikayet hattına bildirmek vatandaşlık görevimiz.

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Burdur Gazeteciler Cemiyeti, önemli bir çalışmaya imza atarak Ramazan Bayramı’na özel “Bayram Gazetesi” çıkarıyor. Burdur’un tarım, hayvancılık ve turizm değerlerinin ön plana çıktığı gazetede, yol ekonomisi geniş bir yer kaplıyor.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Burdur Belediyesi çalışanlarına Serenler Otel’de iftar yemeği verildi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Ak Parti Bucak İlçe Başkanlığını Emrullah Ünal’dan sonra 4 ay yapabilen Kadir Yaman’ın yerine görevi Adem Şengül devraldı.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı, Kadir Gecesi’nde vatandaşlara lokma dağıttı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki lokma dağıtımına Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de katıldı.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yargıya güven

22 Haz 2017

İlimizdeki AKP yöneticilerine, AKP savunucularına gidip sorulsa;

Ögeyi Oylayın
(0 oy)