TKDK Burdur’a 70 Milyon yatırım yapacak

AKParti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)’ya başvurular hakkında açıklama yaptı;

Açıklamasında, Burdur’da TKDK tarafından tanıtım çalışmalarının hızla devam ettiğini ve yatırımcılardan da ciddi proje başvurularının olduğunu belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ Ulusal fon ve Avrupa Birliği eş finansmanından oluşan hibe desteklerinden tüm çiftçilerimizin ve üreticilerimizin yararlanabilmesi adına çok kapsamlı bir tanıtım çalışmasında bulunan ve bu minvalde merkez de dahil tüm ilçeler, paydaş kurumlar, üniversite, sivil toplum örgütleri, odalar-birlikler ve pek çok köyü ziyaret eden Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Burdur İl Koordinatörlüğüne proje başvuru süreci tamamlandı.

3. çağrıya çıktığı 21 Aralık 2017 tarihinden bu yana Burdur’a daha fazla yatırım yapmak adına hizmet eden Burdur İl Koordinatörlüğü, almış olduğu 77 adet projeyle tarım ve hayvancılık sektöründe ülkenin önde gelen büyükşehirlerini geride bırakarak İlimize 70 milyon liralık yatırım kazandırma fırsatını elde etmiştir. Bal ve arı ürünlerinden fotovoltaik güneş enerjisi sistemlerine, makine parkından mantar ve süs bitkileri yetiştiriciliğine kadar pek çok sektörde proje alan İl Koordinatörlüğü, kırsal turizm kapsamında başvurusunu almış olduğu 17 adet projeyle turizm sektörüne ciddi bir katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Süt hayvancılığı, besicilik ve tıbbi-aromatik bitki yetiştiriciliği projelerinin de aralarında bulunduğu 70 milyon liralık yatırım başvurusunun olumlu olarak değerlendirilmesi halinde yaklaşık 37 milyon liralık kısmı ise geri ödemesiz olarak verilecektir. Bu kapsamda bizlerde elimizden gelen gayreti göstererek projelerin ilimize kazandırılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”dedi.

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection