Salda ve Lavanta Bahçeleri büyüleyici güzelliğiyle göz kamaştırıyor

“Türkiye’nin Maldivleri” olarak ün yapan Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleriyle marka olma yolunda hızla ilerleyen Burdur Gölü’nün karşı kıyısındaki Lisinia Doğa Merkezi ve çevresindeki köyler, yeni evlenen çiftler ve çılgın fotoğrafçılar için bulunmaz bir diyar haline geldi. Bununla da bitmiyor, çevre şehirlerden haftasonları Lavanta Bahçeleri ve Türkiye’nin Maldivleri Gezi Turları yapılıyor.

Yeni evlenecek çiftler artık düğün fotoğrafları için stüdyo çekimleri tercih etmiyorlar. Bunun yerine doğal mekanları, doğayla iç içe eşsiz güzelliklerle dolu alanları seçiyorlar. Burdur’da evlenen birçok çift çekimler için Burdur Gölü, Sagalassos, İnsuyu Mağarası, Tren Garı ve Kibyra’yı tercih ederken, şimdilerde ilgi Salda Gölü ve Lavanta Bahçelerine doğru da kaymaya başladı. Kültürel ve tarihi alanlarıyla zengin şehrimizin bütün dokuları, evlenen çiftlerin fotoğraflarıyla ölümsüzleşmeye devam ediyor.
Türkiye’nin birçok yerinden geliyorlar
Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü ve Lisinia Doğa Merkezinin çevresindeki Isparta’ya bağlı Kuyucak ve Keçiborlu’daki lavanta bahçelerini düğün fotoğrafları için tercih eden çiftler, hem yeni bir mekanın güzelliğiyle tanışıyor hem de şehrimizin güzelliğini yaşıyor. Bu alanlarda fotoğraf çektirmek için sadece Burdurlu çiftler değil, Antalya, Denizli, Muğla, Isparta’nın yanı sıra İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerden de mutluluğunu fotoğraflarla ölümsüzleştirmek isteyen çiftler geliyor.
Hakan Hatipoğlu’nun 6. Yıl mekanı Salda
Ünlü TV Programcısı ve Oyuncu Hakan Hatipoğlu, Gizem Akın Hatipoğlu’yla olan mutlu birlikteliğinin 6. Yıldönümünde özel bir ekiple Burdur’a geldi. 24 Temmuz 2011’de evlenen Hatipoğlu Çifti, Isparta’daki Lavanta Bahçeleri ve Salda Gölü’nün eşsiz güzelliğinde evlilik yıldönümlerini kutlamakla kalmayıp, özel fotoğraflar da çektirdiler. Hakan Hatipoğlu, çekilen fotoğrafları ve videoları evliliklerinin 6. Yıldönümü anısına Tarkan’ın “Gün gibi” şarkısıyla süsleyerek paylaştı. Hatipoğlu, paylaşımının altına ise “24 Temmuz 2017 tarihinde, evliliğimizin 6. Senesini kutladık. İlerde bize hatıra kalması için tekrardan Gizem gelinlik ben de damatlık giydim.” yorumunu ekledi.
Gezi turları düzenleniyor
Ayrıca Antalya başta olmak üzere bazı illerden Salda Gölü ve Lavanta Bahçelerine günübirlik turlar düzenleniyor. Turlara katılan vatandaşlar, Lavanta Bahçelerinde fotoğraf çekilip, bölgeyi gezebiliyor, daha sonra Salda Gölü’nde doğanın eşsiz manzarası ve gölün muhteşem berraklığını doyasıya gözlemliyorlar.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın