Hani Spor Salonu Ağustos’ta bitecekti?

12 Ağu 2017
766 kez

Yapımına 2 yıl önce başlanan Spor Salonu’nda hiçbir çalışma gözlenmiyor. Halbuki ihale şartnamesine göre Spor Salonu’nun Ağustos ayında tamamlanması gerekiyordu.Siyasilere, Spor Genel Müdürlüğü’ne ve Burdur kamuoyuna çağrımızdır, verilen sözler tutulsun.

 Sözleşmesi 21/07/2015 tarihinde imzalanan Burdur-Merkez Kapalı Spor Salonu İnşaatı için yer teslimi 21/07/2015 tarihinde yapılıp, yer teslimi yapıldıktan sonra inşaat ruhsatı 21/08/2015 tarihinde alınarak, inşaat şantiyesi mobilizasyon hazırlıkları ve taşeron sözleşmeleri yapılmış, saha plankote çalışmaları bitirilmişti. Bu açıklamaların kaynağı; 21/07/2015 tarihinde Burdur-Merkez Kapalı Spor Salonu İnşaatı için sözleşme imzalayan Onursal Proje Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Tunç.
Onursal Proje Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Tunç ile 2015 Eylül ayı içerisinde elektronik ortamdan bir yazışmamız olmuş, kendisi spor salonunun bitirilmesine ilişkin samimi açıklamalarda bulunmuştu. İşte o açıklamalarından bir kesit;
“Konumuz ve uzmanlığımız inşaat (Özellikle Spor Tesisleri) olması nedeniyle ve geri dönüşü olanaksız hatalara yol açmadan doğru başlangıç firma geleneğimiz olduğu için hedeflenen sürede inşaatın biteceği konusunda hiçbir merciinin kuşkusu olmamalıdır. Bugüne dek teslim ettiğimiz tüm işlerimiz süresinden önce bitirilmiş ve hatta kabülleri yapılmadan müsabakalara açılmıştır. Burdur’da önceden yaşanan sıkıntılar ile ilgili bilgimiz bulunmakta ve Spor alanı eksiğinin farkındalığıyla; Onursal Proje olarak bu tesisin kaliteli ve süresi içerisinde biteceği konusunda kuşkunuzun olmaması için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızı tüm içtenliğimle belirtirim” diyerek, konuya dair hassasiyetini ve firma olarak Spor Salonu konusundaki uzmanlıklarını dile getirmişti. İlgili haberin tamamı 23 Eylül 2015 tarihli gazetemizde mevcut.
Bugün gelinen noktada ise, verilen sözlerin ve sarf edilen emeğin karşılığını bulmadığı, alanda yaptığımız gözlemlerle ortada. İhale süreci bitmek üzere ama inşaatın durumu, fotoğraflarda da görüldüğü gibi hiçte bitmek üzere değil.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, gazetemize yaptığı son açıklamasında, Spor Salonu’nun yıl sonunda teslim alınacağını vurguladı. Ancak şuan ki durumda, Burdur-Merkez Kapalı Spor Salonu inşaatında, 10 Ağustos 2017 gününde, hiçbir faaliyet içerisinde olunmadığı, inşaatın durduğu gözlemleniyor.
Onursal Proje firması yetkililerine soruyoruz;
Burdur-Merkez Kapalı Spor Salonu inşaatında neden bir ilerleme yok? İnşaat işçileri ve çalışanları neden şantiye alanında değil? Belirtilen sürede yetiştirilmesi sözü verilen ve bu yönde açıklamalarda bulunduğunuz Burdur-Merkez Kapalı Spor Salonu inşaatında neden bir çalışma yürütülmüyor? Onursal Proje Yönetim Kurulu Başkanı Şemsittin Tunç’un gazetemiz aracılığıyla “Hedeflenen sürede inşaatın biteceği konusunda hiçbir merciinin kuşkusu olmamalıdır.” sözünün bugün neresindeyiz? Bu gecikmenin sebebi nedir?
Tabi bu soruların gerçek muhatabı ise Spor Genel Müdürlüğü. Eski spor salonumuzun yıkılmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala yeni bir spor salonuna sahip değiliz. 2017 Ağustos’unda bitirilmesi gereken Burdur-Merkez Kapalı Spor Salonu’nun hala bitirilememesi hakkında Spor Genel Müdürlüğü yüklenici firmaya ne gibi bir işlem ve yaptırım uygulamıştır? Kamuoyu bu yönde bir açıklama beklemekte.
Kemal Taraşlı

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın