15 Temmuz şehitleri fotoğraf sergisi ile yaşatılacak  

Cumhuriyet Parkında düzenlenen Fotoğraf Sergisi açılışı törenine Vali Şerif Yılmaz ve protokol mensupları katıldı; Açılış Burdurlu 15 Temmuz Şehidi Özel Harekat Polisi Akif Altay'ın fotoğrafının açılışı ile başladı.

Vali Şerif Yılmaz, sergi açılışını Şehidimizin annesi, eşi ve çocuklarıyla birlikte yaptı. Açılış sonrası şehidimiz Akif Altay'ın fotoğrafını gören ailesi duygu dolu anlara yaşadı.
Sergi açılışı öncesi açıklamalarda bulunan Vali Yılmaz, "15 Temmuz Darbe girişiminin sene-i devriyesinde unutulmaması için, unutmamamız için o gün yaşananların paylaşılması amacıyla fotoğraf sergisi açıyoruz" dedi.
"İlk önce Burdur'lu evladımız Akif Altay'ın fotoğrafı ile sergimizi açıyoruz. O anların yaşandığı, olayların cereyan ettiği değişik yerlerdeki fotoğrafları Burdur'lu vatandaşlarımızla paylaşmış olacağız. İnşallah unutmamamız için vesile olur. Tarihin karanlık gecesini aydınlığa dönüştüren o yiğit insanların hatırlanmasına vesile olur. Onların şahsında bu toprakların vatan olmasını sağlayan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Hayatta ki gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum." dedi.
Vali Yılmaz, konuşmasının ardından Şehidimizin Annesi Fadime ve eşi Gülsüm Altay'la birlikte fotoğraf sergisi açtılar, Serginin açılmasının ardından Vali Şerif Yılmaz, beraberindeki protokolle birlikte fotoğraf sergisi gezdi.
Sergi açılışına Vali Şerif Yılmaz ile birlikte Garnizon Komutanı Tank Albay Aytaç Tokçalar, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Jandarma Komutanı Tayfun Dündar, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, Genel Sekreter Servet Olpak, Siyasi Parti il Başkanları, Daire Müdürleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın