Emine Teyze’den Vali Yılmaz’a başarı duası; Allah’ım hepinizin “Atını Eşgin, Sözünü Geçgin ve Kılıcını Keskin Kılsın”  - 2.0 out of 5 based on 1 vote

Emine Teyze’den Vali Yılmaz’a başarı duası; Allah’ım hepinizin “Atını Eşgin, Sözünü Geçgin ve Kılıcını Keskin Kılsın” 

Vali Şerif Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde gittiği Karamanlı'da ilk olarak 91 yaşındaki Emine Özcan'ı ziyaret etti.

15 Temmuz'da darbe girişimi ve şehitlerimizin olduğunu duyunca 90 yaşındaki Emine Özcan, yürüyemediği için eşeğine binip Karamanlı Meydanına giderek demokrasisine sahip çıkmıştı.
Her fırsatta Emine Teyzeyi örnek göstererek konuşmalarında yer veren Vali Yılmaz, bugün evinde kendisini ziyaret etti. Birileri marketlere, benzinliklere koşarken, otellere kaçarken sen bayrak için ülken için yürüyemediğin halde eşeğine binip 90 yaşına aldırmadan Karamanlı meydanına gittin, sizlerin sayesinde biz şuan buradayız, sahip çıktığın Bayrağımızı sana getirdim diyerek kendisine özel kutuda yer alan Ay Yıldızlı Bayrağımızı takdim etti.
Emine Özcan teyzenin Vali Yılmaz'a söylediği ilk sözlerden biri şu oldu "şehitlerimizin öcünü alıyor musunuz?". Vali Yılmaz, "Sen dua etmeye devam et, şehitlerimizin öcünü alıyoruz sen merak etme, hepsi mahkemelerde hesabını veriyor" yanıtını verdi.
Emine Teyze, Allah'ım hepinizin "Atını Eşgin, Sözünü Geçgin ve Kılıcınız Keskin Kılsın" diyerek dua etti.
Bir süre Emine teyze ve ona bakan kızıyla sohbet ederek, bir ihtiyaçları olup olmadığını soran Vali Yılmaz'a, Emine teyze Allah'a şükür bir ihtiyacımız yok olsa da yetimlerin hakkını yiyemem oğlum cevabını verdi.
Duygu dolu anların yaşandığı ziyarette, Vali Yılmaz'a Karamanlı Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi ve Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu eşlik etti.
Vali Yılmaz, Emine Teyzeyi ziyaret sonrası aynı sokakta oturan komşularıyla da bir süre sohbet ederek hatırlarını sordu.

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın