Cihad bütün insanlığın saadeti için çalışmak demek

Saadet Partisi Burdur İl Başkanlığı Kent Ormanı Alyazmalım Mesire Alanında "Ramazanın Bereketi, Kardeşliğin Saadeti" konsepti ile bir iftar programı düzenledi. Programa Saadet Partisi Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, GİK Üyesi İl Sorumlusu Galip Akın, İl Başkanı Süleyman Arslan, Merkez İlçe Başkanı Abdullah Acar, Gençlik Kolları Başkanı Sinan Önal, Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Musa Sayar, STK yöneticileri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Katılımın yoğun olduğu program Hafız Harun Bilgiç'in Kuran Tilaveti ile başladı. Topluca kılınan akşam namazının ardından iftara geçilen programda, Saadet Partisi Burdur İl Başkanı Süleyman Arslan konuşmasına misafirlere teşekkürle başladı "Uzak demediniz, yağmur yaş demediniz davetimize icabet ettiniz. Allah hepinizden razı olsun. Şu mübarek ramazan gününde yağmur da olsa kış da olsa kar da yağsa bizler bir şekilde sahurumuzu iftarımızı yapıyoruz. Ancak ne var ki şu an birçok din kardeşimiz bizim gibi değiller. Duaların makbul olacağını ümit ederek şu mübarek vakitte bir kez daha Yüce Allah'tan niyaz ediyoruz. Ya Rabbi şu İslam Ülkelerinin başındaki idarecilere basiret ver dirayet ver hidayet ver."

RAMAZAN İBADET CİHAD ve İNFAK AYIDIR
Aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle programda kısa bir konuşma yapan Saadet Partisi Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlyas Töngüç Ramazan ayının ibadet ve cihad ayı olduğunu ifade ederek şunları söyledi. "Başı rahmet, ortası mağfiret sonu günahlardan kurtuluş olan ramazanı şerif ayının içerisindeyiz. Peki bu nasıl olacak. İbadetle, cihadla, infakla. Allah'ın verdiği nimetlerden Allah yolunda harcamakla. Cihad bütün insanlığın saadeti için çalışmak demek. Onun içindir ki Milli Görüş erleri olarak daha çok çalışacağız. Bugün içinde bulunduğumuz toplum maalesef ahlaki ve manevi yönden hızlı bir çöküşün içerisine doğru gitmektedir. Ekonomik sahada faiz belası insanımızın belini bükmekte faize para yetiştirilemediği için insanımızdan 54 ayrı vergi alınmaktadır."
SİYONİZM HER PETROL KUYUSUNUN BAŞINDA BİR DEVLETÇİK İSTİYOR
Etrafımızda büyük olaylar olduğunu ve bu olayların özünde Türkiye'nin bölünmesinin yattığını ifade eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Töngüç : " Batı ve ABD, Siyonist planları çerçevesinde Ortadoğu'da büyük olaylar meydana getirerek her petrol kuyusunun başına bir devletçik kurmak üzere oyunlar oynuyor. Batı ABD, Siyonist ve ırkçı emperyalizm her petrol kuyusunun başına bir devletçik kurmak ve İslam Coğrafyasını paramparça etmek için uğraşırken Kıbrıs'ı birleştirerek bizden koparmak gayret içerisindeler. Kıbrıs harekâtının üzerinde oyunlar oynanmak isteniyor. Oynanan oyun büyüktür. Bunları gören ve milletimizi uyaran bir Milli Görüş var. Siyonizmin, 1897 yılında yapmış oldukları planlar gereği sona geldiğini düşünüyordu. Ancak Allah'ın izni ile Milli Görüş'ün iktidara gelmesiyle birlikte Milli Görüş Lideri Merhum Erbakan hocamızın talimatıyla Siyonistlerin toplantı yaptığı Basel'deki salon tutulup 28 İslam ülkenin idarecileri çağrıldı ve Erbakan hocam konuşmasında Siyonistler bundan yüzyıl önce burada almış olduğu kararla İslam'ın yenilgisini kutlama beklentisi içindeydi. Ancak kuvvet ve kudret sahibi Cenabı Allah'tır işte aynı salondayız Refah Partisi olarak Türkiye'de iktidarız ve bu salonda yapmış olduğunuz anlaşmaları çöpe atıyoruz. Burada İslam birliğini kuruyoruz demişti Erbakan hocamız. Bunun için endişe etmiyoruz endişemiz şudur, sadece geç kalıyoruz." dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın