Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na ağlayarak gelen gülerek gidiyor

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı engellilerden yaşlılara, asker eşlerinden yetimlere, gazilerden şehit ailelerine kadar birçok kişiye verdiği destekle göz dolduruyor. Yakacak, giyim, gıda paketleri, nakti yardımlar, tarım ve hayvancılık destekleri, sağlık ve eğitim yardımlarıyla, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na ağlayarak gelen, gülerek gidiyor.

Murat Yarar’ın müdürlüğünde Burdur’da çok sayıda ihtiyaç sahibinin neredeyse bütün ihtiyaçlarını karşılayan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, engellilere, yaşlılara, dullara, eşi veya oğlu askerde olanlara, yetim ve öksüz çocuklara, afet mağdurlarına, gazilere, şehit ailelerine, kısacası devletin sıcak eline ihtiyacı olan herkese elini uzatıyor. Gıda, yakacak ve giyim paketleriyle nakdi destekler sunan vakıf, KASTEP’le de köylerde ihtayaç sahiplerine koyun, keçi veya tarım muhsulleri vererek, tarım ve hayvancılık alanında da destek sağlıyorlar. Yangında evi zarar görenlere de Afet yardımı yine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan geliyor. Bu yardımların çoğu da muhtarlar vasıtasıyla yapılıyor.
Engelliler ve yaşlıların evleri düzenli olarak vakıf görevlileri tarafından temizlendiği gibi tekerlekli sandalye, işitme cihazı gibi ihtiyaçlarda karşılanıyor. Edinilen bilgiye göre bu hizmetten Burdur’da yaklaşık 50 kişi faydalanıyor. Bunun dışında 1791 aileye gıda, 4338 aileye yakacak, 7 aileye afet, 280 öğrenciye eğitim, 12 kişiye sağlık, 34 kişiye ise engelli yardımı yapılıyor. Günenyayla, İğdeli, Cimbilli ve Başmakçı’da 20 Aileye de prefabrik ev yapıldı. Yolda kalıp Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan destek isteyen vatandaşlara da yol ve ulaşım desteği veriliyor.
Engelli ve yaşlılar asli ihtiyaçlarını karşılamak için başvurduğunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na ait araç ve görevli personel, ihtiyaç sahibini evinden alıp, bütün işlemlerini bitirene kadar kendisine eşlik ediyor, sonrasında yine evine bırakıyor. Engellilerin tedavi masrafları ve çeşitli ihtiyaçları da yine vakıf aracılığıyla karşılanıyor. Yardıma muhtaç tüm vatandaşların tedavilerindeki katılım payını da vakıf ödüyor.
İhtiyacı olan hiç kimse Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan eli boş dönmüyor. Tabiri caizse ağlayarak geleni gülerek gönderiyorlar.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın