Birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımız var

Vali Şerif Yılmaz, Yassıgüme Köyünde Düğün Salonu açılışına ve akabinde düzenlenen 3. Dostluk ve Kardeşlik İftarına katıldığına ilişkin açıklama yapıldı;

Ramazan boyunca gerek kamu kurum ve kuruluşlarının düzenlediği  iftar programları olsun, gerekse sivil toplum kuruluşlarının iftarları olsun iftar davetlerine katılmaya gayret gösteren Vali Şerif Yılmaz bugünde köy muhtarlığı ve sulama kooperatifinin ortaklaşa düzenlediği iftar programında Yassıgümeli vatandaşlarla biraraya geldi.
Yassıgüme’de düzenlenen salon açılışı ve iftar programına başta Vali Şerif Yılmaz olmak üzere Vali Yardımcısı Mehmet Yıldız, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tayfun Dündar, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, daire müdürleri, İl Genel Meclis Üyeleri, huzurevi sakinleri ve vatandaşlar katıldı.
Vali Yılmaz iftar öncesi devlet, vatandaş iş birliği ile yapılan Yassıgüme Köyü Düğün Salonu’nun açılışını yaptı. Açılış sonrası salonu gezen Vali Yılmaz, iftar hazırlıkları yapan aşçılara kolaylıklar diledi. Salonla ilgili Köy Muhtarı Şahin Abbak’tan bilgi alan Vali Yılmaz salonu gezdikten sonra köy parkında düzenlenen iftar programına geçti. İftar öncesi Vali Yılmaz Toprak TV’nin sorularını yanıtladı.
Açılan oruçlarla birlikte yapılan iftarın ardından programda bir konuşma yapan Yassıgüme Köyü Muhtarı Şahin Abbak, Vali Yılmaz başta olmak üzere salon açılışı ve düzenledikler iftar programına katılımları dolayısıyla tüm misafirlere memnuniyetini ifade etti. Muhtar Abbak konuşmasının devamında salonun yapılış sürecinde vermiş olduğu desteklerden dolayı Vali Şerif Yılmaz ve hayırseverlere teşekkür etti.
Vali Şerif Yılmaz’da iftar programında bir konuşma yaptı. Vali Yılmaz yaptığı konuşmasında, “Bugün Yassıgüme Köyünde bu sene 3’üncüsü düzenlenen, dostluk ve kardeşliğin pekişmesine vesile olacak bir iftar programında sizlerle beraber olduk. Davet içinde başta muhtarımız olmak üzere programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Bu vesileyle de devletin imkanlarıyla, hem hayırseverlerimizin ve hem köylülerimizin katkısıyla beraber yapılan düğün salonu ve çok amaçlı salonunda açılışını yaptık. Ben gerek katkı veren hayırseverlerimize, gerekse burada emek veren çalışan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu düğün salonu güzel hizmetlerde sizlerin emrinde olur. Köyümüz yaz kış demeden sadece düğünlerin değil diğer toplantılarında yapılabileceği güzel bir salona kavuşmuş oldu. Eksiklikler var onları da kısa sürede tamamlayacağız.
Düğün salonu bahane esas olan şu sofradaki ekmeği çorbayı paylaşabilmektir. Cenab-ı Hakk’a çok şükür bunu bu kadar geniş katılımlı misafirlerimizle beraber çorbayı, nimeti paylaştık. Bu birliğin beraberliğin pekişmesine vesile olacak olan bu ortamı birlikte yakaladık. Ramazanın son 10 günü içerisindeyiz ki Kadir Gecesinin içinde olduğu gecelerdeyiz. Hangi güne kısmet onu bilemiyoruz. 27’ncisi deniliyor ama son 10 içinde arayınız deniliyor. Bu gün bu ayve geceler hürmetine burada yaptığımız dualar tüm ümmeti Muhammed’in kurtuluşuna vesile olur inşallah.
İçinden geçtiğimiz dönem, uzun zamandır sizlerde yaşıyorsunuz, bizim birlik beraberliğe dünkünden daha fazla ihtiyacımızın olduğu çok açık. Gerek içeriden gerekse dışarıdan bizim birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya çalışanlar, Ülkemiz içinde huzurumuzu bozmaya çalışanlar, Devletimizi yıkmaya çalışanlar, milletimizi parçalamaya çalışanlar boş durmuyorlar. Ama çok şükür bu bayrağın altında birlik beraberliğine kardeşliğine açta kalsa, susuzda kalsa, yalın ayakta olsa canından fazla önem veren, gerektiğinde canını feda edecek bir milletimiz var. Milletimizin bu duygusu sayesinde birlik beraberliğimiz sürüyor. İnşallah bundan sora da bu birlikteliğimiz her daim sürecek.
Şehitlerimiz oluyor. Son Şehidimizi geçen hafta Güneyayla köyünde yolcu ettik. Dünya kadar Şehitlerimiz oldu. Bu vesile ile Şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizin de ölenlerine Allah’tan rahmet diliyorum. Yaşayan Gazilerimize sağlık sıhhat içerisinde nice huzurlu uzun ömürler diliyorum.
Bizim bu şehitlerimizin, gazilerimizin, bu güne kadar bu toprak için canlarını veren tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygı ve hürmetle eğilmemiz lazım. Bugün burada biz bu iftarı yapıyor isek, bugün burada bu bayrağımızın altında bu ezanları okuyabiliyor isek, bugün burada namazımızı, orucumuzu eda edebiliyor isek biz onlara borçluyuz. Onları hiçbir zaman unutmamamız lazım. Onların bize emanetleri de her şeyin üstündedir. Bunu her zaman ifade ediyorum.
Ben bu kardeşliğimizin pekişmesinde emeği geçen vesile olan, bu yemeğin yapılmasında başta muhtarımız olmak üzere emeği geçen, tüm çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hak tuttuğumuz oruçları kabul etisin yaptığımız ibadetleri kabul etsin, Kadir Geceniz mübarek olsun. Yaklaşan bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum. Nice huzurlu günlerde birlik beraberlik içerisinde ilelebet bu topraklar üzerinde yaşayalım, yaşamaya devam edelim. Nesillerimizde bu topraklar üzerinde yaşasın diye duamızla beraber hepinize saygılar sunuyorum. Tekrar düğün salonunun Yassıgümeli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Vali Yılmaz’ın konuşmasının akabinde Yassıgüme Köyü Düğün Salonunun yapımında yardım ve emeği geçenlere Vali Yılmaz tarafından plaket takdim edildi.
Programın sonunda Yassıgüme Köylülerinin kendi aralarında topladığı 3 bin 500 lira fitre ve zekat paralarını Sevgi Evlerinde kalan çocukların ihtiyaçlarında kullanılması üzerine Vali Yardımcısı Mehmet Yıldız’a teslim edildi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın